Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is bunkó volt az...

Szerintetek is bunkó volt az eladó, vagy jogos volt a viselkedése?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem, hogy a k0‹2zeli bolt vas¨˘rnap nem 7-kor nyit, hanem 8-kor, ez¨Śrt h¨˘romnegyed 8-kor bementem a t¨˘rva nyitva hagyott bolt ajtaj¨˘n, k¨Śrtem egy kil¨Ž kenyeret. Erre a fiatal elad¨Ž bicskanyitogat¨Žan bunk¨Ž st¨Şlusban k0‹2zli velem hogy m¨Śg z¨˘rva vannak ¨Śs hogy nem l¨˘ttam az ¨Žri¨˘si t¨˘bl¨˘n ki¨Şrva, hogy mikor van nyit¨˘s? Uram bocs¨˘', nem vettem ¨Śszre h¨˘t sz0‹2rny0‹4, ¨Śn is emberb0‹1l vagyok. 0‡7n s¨Śrt0‹1d0‹2tt hangnemben de bocs¨˘natot k¨Śrtem, ¨Śs m¨Śg neki ¨˘llt feljebb. K¨˘b¨Ś ¨˛gy zavart ki onnan, mint egy lepr¨˘s kuty¨˘t. A bolt el0‹1tt l¨Śv0‹1 rakod¨Žk meg nem sz¨Žln¨˘nak, hogy ne menjek be. Lehet csak ¨Śn f¨˛jom fel, de minimum azt v¨˘rtam volna el hogy norm¨˘lisan k0‹2z0‹2lje, mondjuk "Egy kis t¨šrelmet k¨Śrek, m¨Śg nem nyitottunk ki" vagy valami ilyesmi. Csak szerintem alap dolog ez?

2015. márc. 1. 09:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A fene, nem tudom miért így írta ki, tudjátok,lehet-e szerkeszteni a kérdést? :S
2015. márc. 1. 09:05
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Ne hasznalj ekezetet es ird be ide ujra, hozzaszolaskent.

Utana valaszolok. :)

2015. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Kicsit nehezen de el lehet olvasni.Az eladótól kicsit bunkóság volt ez a viselkedés.De legközelebb te is figyelj a nyitvatartásra mielött be mész vásárolni valahova.
2015. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Az eladó nyitvatartási idő előtt és után nem köteles a vevők seggét nyalni, sőt, a bolt nyitvatartási idő előtt és után magánterület, te bepofátlankodtál egy olyan helyre, ahol nem volt jogod lenni, naná, hogy kizavartak mint egy "leprás kutyát". Erre mondják, hogy "amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten", tehát ha te bunkósággal indítasz, akkor ne legyél már felháborodva, hogy viszonozzák azt. Neki reggel rohannia kell a kipakolással, a takarítással, engedd már meg neki, hogy ideges legyen, ha eközben feltartják az olyanok, akik nem képesek egy pillantást vetni az ajtón jól láthatóan kifüggesztett NYITVATARTÁSI IDŐ táblácskára.
2015. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy a k0‹2zeli bolt vas¨˘rnap nem 7-kor nyit, hanem 8-kor, ez¨Śrt h¨˘romnegyed 8-kor bementem a t¨˘rva nyitva hagyott bolt ajtaj¨˘n, k¨Śrtem egy kil¨Ž kenyeret. Erre a fiatal elad¨Ž bicskanyitogat¨Žan bunk¨Ž st¨Şlusban k0‹2zli velem hogy m¨Śg z¨˘rva vannak ¨Śs hogy nem l¨˘ttam az ¨Žri¨˘si i t¨˘bl¨˘n ki¨Şrva, hogy mikor van nyit¨˘s? Uram bocs¨˘', nem vettem ¨Śszre h¨˘t sz0‹2rny0‹4, ¨Śn is emberb0‹1l vagyok. 0‡7n s¨Śrt0‹1d0‹2tt hangnemben de bocs¨˘natot k¨Śrtem, ¨Śs m¨Śg neki ¨˘llt feljebb. K¨˘b¨Ś ¨˛gy zavart ki onnan, mint egy lepr¨˘s kuty¨˘t. A bolt el0‹1tt l¨Śv0‹1 rakod¨Žk meg nem sz¨Žln¨˘nak, hogy ne menjek be. Lehet csak ¨Śn f¨˛jom fel, de minimum azt v¨˘rtam volna el hogy norm¨˘lisan k0‹2z0‹2lje, mondjuk "Egy kis t¨šrelmet k¨Śrek, m¨Śg nem nyitottunk ki"vagy valami ilyesmi. Csak szerintem alap dolog ez?
2015. márc. 1. 09:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolso,mar ne is haragudj meg, de en baromira nem voltam bunka, addig teljesen normálisan beszéltem en is, mig el nem kezdett flegmazni. Természetesen nem vitatom, hogy igaza volt, de ezt lehetne normálisan is közölni, nem ugy, mint a kutyaval, foleg nem muszak elejen. Az meg hogy elfelejtettem, vagy nem láttam, hat uramistenem, mintha hibatlan es tevedhetetlen lennek. Na mindegy, sosem ertettem, miert kell vedeni a bunkó eladokat. Tolem se kerdezik meg a munkahelyemen hogy epp milyen hangulatban vagyok, ezert sem tartom jogosnak. Kifogast es mentseget meg barmire lehet talalni.
2015. márc. 1. 09:58
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is alapdolog, hogy emberségesen mondja, hogy nincsenek nyitva, én sem gondolnék arra, hogy zárva vannak, ha az ajtó nyitva. Természetesen semmi külső törvény nem kötelezi erre az eladót, ha neki belső indíttatása nincs az emberséges megnyilvánulásra.
2015. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen kis boltok mennek csődbe.
2015. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzateszem hogy altalaban nem szoktam panaszkodni az eladokra, jok a tapasztalataim, de ezzel az eggyel mar korabban volt konfliktikusom, akkor meg rajtam akart behajtani egy olyan tartozast, amihez nekem semmi kozom, mert anyam ferje (aki nem az apam es velunk se el) volt az, aki tartozott... akkor kiosztottam, utana vagy 1 evig normalis volt, most meg megint kezdi a bunkozast...
2015. márc. 1. 10:06
 10/14 A kérdező kommentje:
A nyitvatartas meg nem is az ajtora volt kirakva, ahogy altalaban szoktak, hanem jo magasan, nehogy mar a nagy rohanasban meg veletlenul is odapillantsak.
2015. márc. 1. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!