Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen lehet hazudozni?

Temetésen lehet hazudozni?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az unokatestvéremnek a temetése, a rokon a beszédében olyanokat mondott róla mint például: "Milyen jóképű fiatalember volt" vagy "Most biztos jó helyen van."


Ezzel szemben a valóság:


1) Nem volt jóképű, kifejezetten ocsmány volt.


2) Biztos nincs jó helyen mivel öngyilkos lett és ők a pokolra kerülnek.


Ezek szerint temetésen lehet nyíltan valótlanságokat állítan?


2012. dec. 19. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Halottról vagy jót vagy semmit, ezt tartja a mondás.
2012. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az elfogadott, ha ilyenkor az emberek hazudoznak. Eddig még nem hallottam soha hogy egy rossz emberről nem mondtak volna jót a temetésén. Még a tömegmészárosokat is dicsőítik ha meghalnak. :) Mi emberek ilyenek vagyunk!
2012. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Tudod attól még hogy szerinted ocsmány volt valaki szerint lehetett jóképű is.És az a vallástól is függ hogy hova kerül....... -.-
2012. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Hülyeséget mondasz. Halottról vagy jót vagy semmit. Temetésen pedig megszépülnek az emlékek, mert minden halott megérdemli, hogy legalább holtában békén hagyják. Mit segít az rajtad, ha még holtában is szidnák szegényt? Boldogabb lennél? Hogy fájna az a hozzátartozóinak? Kell a botrány a temetésre?
2012. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hazudoznék, undorító és álszent dolog, a legutóbbi temetésen, amikor a pap méltatta azt a rosszindulatú, majdnem-gyilkos elhunytat, legszívesebben ráborítottam volna fejére az urna tartalmát.


Viszont meg lehet közelíteni a negatívumokat pozitív aspektusból is.


Pl: József sokat küzdött, és sok hibát követett el az életében. Ki nem...? Számos alkalommal kifejezetten rosszindulatúan bánt velem. De arra ösztönzött, hogy ... és ezt köszönöm neki. Bár öngyilkos lett, remélem, az Úr kegyes lesz hozzá.


Ennyi. Nem hazudtam, őszinte voltam, mégsem negatív a beszédem.

2012. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt meghagyom majd a végrendeletemben, hogy csak akkor juthatnak hozzá az örököseim, ha az alábbi szöveg hangzik el a temetésemen.


hmm.


"Na ez vót az az ember, aki azt akarta, hogy ne mondjak semmit!

"Menjetek haza kedves egybegyűltek!"

2012. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha más nem is, a szülei biztos jóképűnek tartották. Egy anyának a gyereke a legszebb, még akkor is ha bűnronda.


"Most biztos jó helyen van."


A temetést az életben maradottak kedvéért rendezik. Azért, hogy elbúcsúzhassanak a halottól és könnyebb legyen a felejtés, megnyugodjon a lélek.

Ezért olyanokat mondanak, amik vigaszt nyújtanak a halott szeretteinek.

2012. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Neveloapam temetesen is ez volt, csupa olyan dolgot mondtak rola, ami szoges ellentetben allt a valosaggal...
2012. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Pont Te fogsz Pokolra kerülni 21.én

Nem szabadna, de ez állja meg a helyét, ugyanis utolsó útjára engedjük a szerettünket, és ilyenkor nem szószerint kell mindent felfogni, hanem jelképesen.

Aki hisz Istenben, annál csak is szépen, tüntetik fel a halott embert, még ha önként végzett magával.


A papnak nem ócsárolás a dolga, hanem a rábízott kötelesség, elvégzése, ezért tesz szolgálatot.

20/F

2012. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
*nveloapam apjanak a temetesen
2012. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!