Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen öltözékben illik...

Milyen öltözékben illik megjelenni egy egyetemi konferencián, ha én csak vendég vagyok és nem fogok szerepelni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Sötét öltöny, világos ing, nyakkendő, tiszta fekete félcipő. Se több, se kevesebb.
2015. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem fontos, hogy sötét legyen az öltöny, lehet világosabb is, ha nem élénk, mondjuk például galambszürke.


A félcipő sem feltétlenül kell hogy fekete legyen, viszont akármilyen színű is, a derékszíjnak és a kézitáskának vagy mappának vele azonos színűnek illik lennie. (Ez az, amit itthon még az általában jól öltözöttnek tartott férfiak sem tartanak be.)


Alapból tehát ezt mondnám. De az utóbbi években, évtizedekben sokat lazult az öltözködési protokoll ezért korrekt választ adni nehéz a kérdésre. Voltam már például farmeres-pulóveres egyetemi konferencián is. Az sem szerencsés, ha túlöltözi az ember a főszereplőket.


Na, most jól elbizonytalanítottalak, bocsi. :)

Inkább kérdezd meg attól, aki meghívott, vagy vedd fel a kapcsolatot valamelyik szervezővel.

2015. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Konferenciától függ. Van, ahol sima utcai ruhában mennek. Fehér ing/blúz, fekete nadrág / szoknya kominációval nem tudsz mellélőni.
2015. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 10. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!