Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség, ha a mobilomat...

Illetlenség, ha a mobilomat úgy veszem fel, mikor hívnak, hogy nem mutatkozom be, csak annyit mondok, h "igen, tessék "?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mobilon nem szokás bemutatkozni, hacsak nem nyilvános a számod a munkád miatt pl, és rendszeresen hívnak ismeretlenek.
2015. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
NEM.
2015. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

nem, hisz a mobil a tiéd, aki hív, az tudja kit és miért hív. vezetékesnél család miatt kellett konkretizálni hogy mégis ki vette fel (apa-fia anya-lánya).

soha nem mutatkozok be, csak ha idegen hív, és akkor is csak utólag.

2015. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Soha nem mutatkozok be, se mobilon se vezetékesen. Mármint először tisztázzuk ki hív és kivel szeretne beszélni.
2015. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Seafalcon válasza:

Nem illetlenség, de én, ha ismeretlen hív, akkor mindig bemutatkozom.

Ez egy gesztus, és nem kerül semmibe. Én rettentő kényelmetlenül érzem magam, magam, ha azt hallom, hogy:

- Igen tessék.

Tudja, hogy nem ismerem, és ilyenkor a mobil esetében is bizonytalan az ember...

2015. ápr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" Én rettentő

kényelmetlenül érzem magam"


Miert? Mondd el hogy ki vagy, kit keresel. A hívott fél ezután fog bemutatkozni. Ha akar. Mert egy telemarketingesnek pl lehet nem is fog vagy egy téves hivasnál.

Érthetetlen ha valaki forditva gondolja.

2015. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Ez egy gesztus, és nem kerül

semmibe."


Csak azt hiszed, hogy értéktelen. Az informacio mindig érték. Ha van egy nagy adatbázisod névvel és telefonszámmal valamint hang alapján egy életkor becsléssel az nagy érték lehet.

Ehhez elég lenne ha mindenki úgy állna hozzá mint te.

2015. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nagypapa válasza:
Ha kijelzi a számot - szóval, ha ő bemutatkozik, akkor én is. Ha nem, akkor "halló, tessék". Vezetékesen is, ha a sajátom. Cégesnél bemondtam, hogy melyik cég és ki vagyok.
2015. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szabó Simon válasza:
Nem! Sőt, kezdje a hívó fél a bemutatkozást köszönéssel, és közölje, hogy kit kér, és miért. Rengeteg reklámhívás van árukínálattal, orvosi vizsgálattal, stb. Ilyenkor még azt is közlöm, hogy rögzítem a beszélgetést, és hivatkozom a BTK 176/a paragrafusra, amely szerint bizonyos hívások zaklatásnak minősülhetnek. 99%-ban rögtön megszakítják a hívást. Úgy-hogy bőségesen elegendő az "igen, tessék"
2015. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!