Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez tényleg illetle...

Szerintetek ez tényleg illetlenség vagy csak én lihegem túl a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ha például elmegyek ügyet intézni vagy akár bevásárolni és a kasszához érek mindig a napszaknak megfelelően köszönök, (meglehet fiatalabbnak nézek ki a koromnál, lassan a 24-et töltöm és sokan azt mondják, hogy 16-nál nem tűnök idősebbnek)a válasz mindig tegeződő. Nem várom el senkitől, hogy tisztában legyen a korommal, de ha én megadom a tiszteletet a minimum, hogy ugyanezt várom el a másiktól is.

2015. ápr. 13. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Illetlenség, de ma sokan ezzel nem törődnek.
2015. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 schocko ***** válasza:
40%
Túlliheged.
2015. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Te liheged túl a helyzetet:)


Ha jó napot kívánokat mondanék, azért lennék bunkó. Ha csókolomot, vagy kezét csókolomot, akkor azért, ha üdvözlöm meg azért.

2015. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha a slendriánságot túl lehet lihegni, akkor túlliheged. Ha a fiatalok mai tegeződő hangnemét alaphelyzetnek tekintjük, akkor túlliheged.

Ha nagyobb jelentőséget tulajdonítasz neki, mint ami, akkor túlliheged.

Ha van egy tartásod, amit másoktól is elvársz, akkor viszont nem.

Neked kell eldöntened, mibe mész bele. Adott esetben nem olyan nagy baj (egyfajta közvetlenség) a tegeződés. Ha zavar, akkor nyugodtan kérd meg, hogy magázzon, ha te is ezt teszed.

2015. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nem haragudnék meg senkinek, ha jó napot-tal köszönne nekem, sőt jól esne, ha a korom ellenére megadná a tiszteletet. Elvégre én sem tegeződök vele.
2015. ápr. 13. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Tegeződve is meg lehet adni valakinek a tiszteletet, és magázódva is lehet valaki tiszteletlen. Én például ugyanabban a cipőben járok, mint te, engem is fiatalabbnak néznek a koromnál, és engem is leszijáznak teljesen vadidegenek üzletekben. legközelebb, amikor ugyanoda megyek, én is szia-t mondok, és semmi probléma. Nem kell ezért megsértődni. Legközelebb ha mégy, te is tegeződj vissza.
2015. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem illetlenség, mert ma Magyarországon így van, mindenki mindenkit tegez. Átkos örökség a kommunizmusból. Remélem, egyszer már elkezdik az iskolákban oktani az illemszabályokat, viselkedést és hipp-hopp egy pár generáció után újra a normális mederbe terelődik a dolog.
2015. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj már, általában a fiatalok tegeződnek egymással, nehogy már elvárd h egy korodbeli magázzon téged, helloval fog köszönni, és te is úgy neki, ez tök egyértelmű. A negyvenes korosztály meg nyilván le fog tegezni egy huszonévest, hisz a gyereke is lehetne, na meg az idősebbek annál inkább. Egyébként személytől függ, engem is fiatalabbnak néznek, kb annyinak mint téged, és annyi vagyok mint te. Szoktak jó napottal is köszönni az idősebbek is, meg sziával is. Ez változó. Egyébként más meg annak örül ha letegezik, mert akkor úgy érzi fiatalnak nézik. Nem értelek.
2015. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"várom el a másiktól"


Itt van a gond. Neked nem kellene elvárnod senkitől semmit, és nem lenne problémád.

2015. máj. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!