Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Olyat szabad nekem, hogy...

Olyat szabad nekem, hogy kimegyek a városban lévő tóhoz, leülök egy padra, és gitározok? Nem pénzért, csak úgy szimplán, nem is koncert, csak kedvtelésből

Figyelt kérdés
vagy ehhez is kell valami f...szom engedély?

2015. ápr. 26. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, lehet.
2015. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell addig felháborodni, amíg nem tudod a választ!
2015. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs a közelben valakinek lakása, akit esetleg zavar, akkor nem kell engedély.
2015. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz úgy gitározni, hogy mások élvezzék, akkor még hálásak is lesznek érte az emberek. A tesóm trombitás, nyári estéken néha kimegy a város főterére egy kicsit trombitálni, és a téren lévő vendéglátósok még meg is köszönték neki.
2015. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez Európában szinte mindenhol a helyi önkormányzat szabályozásától függ. (És pont a laza déli népek tudnak szigorúak lenni ezen a téren.)


Nálunk ebből nagy valószínűséggel egyik településen sem fognak problémát csinálni, hacsak ki nem találja valaki, hogy zavarod.


A rendőrség valószínűleg nem fog zaklatni, de ha a településen van polgárőrség vagy közterület-felügyelet, akkor azért semmin ne lepődj meg :)

2015. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem teszel ki magad elé kalapot vagy gitártokot (=nem a pénzért csinálod), akkor elvileg nem köthetnek bele.

(Én a Margitszigeten gitároztam egyedül - bánatomban -, eszembe sem jutott, hogy megbüntethetnek.)

2015. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!