Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire normális az, hogy ha...

Mennyire normális az, hogy ha valakinek barátja van, akkor az nem engedi a barátnőjét fesztiválozni?

Figyelt kérdés
egy régi barátnőm lehurrogott, amiért meglepődve reagáltam le, hogy a barátja nem engedi fesztiválra koncertezni őt, bár ez egy olyan esemény ami nagyon népszerű és sokan elmennek, és ő is akarna de a barátja rossz néven veszi, majd azzal nyugtat, hogy "ő se engedné". fura ez a gondolkodás mód, mintha régebb nem lett volna ilyen, mert régebb nyitottabb is volt. Most meg besértődik, hogy miért lep meg engem ez a helyzet, akkor most én álltam hozzá bunkón?

2012. júl. 25. 11:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
érzékeny létemre nem szeretek ok nélkül megbántani mást, és ha illetők s*ggfejnek tartanak, szeretek megérteni embereket, szóval nem "fátylat rá" kérdés ez.
2012. júl. 25. 11:56
 2/19 anonim ***** válasza:

engem elenged a párom fesztiválozni és koncertekre is. ő nem az a koncertes típus, ezért sosem rángatom magammal, de egyáltalán nem zavarja, hogyha nélküle szórakozom. maximum hiányzom neki a fesztiválidő alatt, de akkor is beszélünk. én kiakadnék, ha nem engedne el, hiszen én is elengedném.

17/L

2012. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az lenne a normális, ha együtt mennének.


Hagyd a barátnődet, mert baromi képmutató, képtelen beismerni ha valami szar.

2012. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez az "elengedés" dolog elég fura, nem a gyereke, hogy megszabja, hová mehet, hová nem. Nálunk ez nincsen szerencsére, nem kell engedélyt kérni a másiktól, max. programütközés esetén lenne probléma.
2012. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg egy normális kapcsolat pontosan arról szól, hogy a másiknak "joga van" vétózni, azaz nyugodtan mondhatja, hogy bocs, de ezt most ne.

Ez nem jelent zsarnokságot, csak az egymáshoz való alkalmazkodást. Ha valakinek nem tetszik, hogy alkalmazkodni kell, az maradjon szingli, és azt csinál, amit csak akar.


Az más kérdés, hogy nem kényszeríthetem a páromat semmire.

A feleségem munkatársai kiakadtak azon, hogy nem "engedem" levágatni a feleségem haját. Csak mert szerintem gyönyörű szép a hosszú haja. Ráadásul nem is zavarja, mert nyáron felfogja, így nem olyan meleg. Nagyon szeretem így, ezért mondtam, h nem vágathatja le. A munkatársai szerint zsarnok vagyok. Engem meg nem érdekel:D Mert ők meg idióták, akik azt hiszik, mindenhez joguk van, akármit is szól hozzá a férjük. Utána meg siránkoznak, hogy az ő férjük papucs és egy villanykapcsolót sem tud felrakni.


A lényeg, hogy én bizony úgy látom, vannak dolgok, amit "megtilthat" egyik a másiknak, ha az a közös érdeküket szolgálja. Egy fesztivál pl. mennyiben hasznos? Bulizol, részegen fetrengsz, hánysz, majd hazamégy 80 ezer forinttal kevesebb pénzzel, hulla fáradtan és alszol egy hétig. Mert megérdemled:)

2012. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: szívemből szóltál:) bár most nem szűrtem le róla hogy képmutató, de máskor igen:) zavaró: régebb még én voltam az érzelmes tyúk most meg ő megsértödik, hogy megkérdőjelezem a zseniális párkapcsolati szabályaikat.. azért szívesen tudatnám vele, hogy ezt menyire rosszul csinálja... mármint a sétődékenységet irántam.
2012. júl. 25. 12:27
 7/19 A kérdező kommentje:

ma 12:27

Számitottam arra, hogy érkezni fog egy ilyen vélemény is. amivel egyet értek, tényleg: ha van egy olyan barátom, akit szeretek, akkor alkalmazkodom.

De ezek azok a fajta emberek. a barátnőm nem ilyennek tűnt akinek egy romantikus pali megmondja, hogy mit csináljon. Engem zavar, hogy emiatt besértődik rám, máskor meg ő kötekedik mindenkivel, most meg szomorkodik, hogy nem megy a kedvenc koncertjére.ne érts félre felőlem csinálják, teljesen rendben van. De ne sértődjön meg rám azért mert meglepő nekem.

2012. júl. 25. 12:34
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ha valakinek nem tetszik, hogy alkalmazkodni kell, az maradjon szingli, és azt csinál, amit csak akar. "


Szerintem normális, emberi dolog, hogy az embernek párkapcsolata van. Szóval ez nem kell járjon lemondásokkal és önfeláldozással. egy párkapcsolat párkapcsolat. és szerintem úgy szép ha olyan valakit választassz párodul, akivel megértitek egymást, aki mellett jól érzed magad. Szóval nem teljesen így működik, hogy akárkivel összejövök, és megmondja mit csinálok. Ez az én véleményem, nem kell emiatt utálni és letámadni, de szerintebb az a szerelem is igazibb ami olyan emberhez köt, aki megért téged. a többi, ahogy a második válaszoló is megirta: képmutatás. de ez tényleg nem lep meg. mindenki maga alakítja az életét, ha nem kaptam meg az igazit akivel ÉRDEMES párkapcsolatot kialakítani, és jól érzem magam mellette, mert megért engem, azzal oké. amúgy nem annyira kötelező egy párkapcsolat, hogy akárkivel belekezdünk, aki megkedvel minket:)

2012. júl. 25. 12:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy kinőttem abból a korból, hogy engedélyt kelljen kérnem. És amíg abban a korban voltam, addig is a szüleimtől kéretőztem.

Na meg én nem tudnék egy olyan kapcsolatban élni, ahol a másik nélkül mozdulni sem lehet. El kell fogadni, hogy a másiknak megvannak a maga barátai, és olykor szeretne velük lenni, főleg, ha amúgy nem egy társaságba tartozott korábban a pár két tagja. És itt most nem az a lényeg, hogy egy fesztivál mennyire "hasznos" (miért kéne annak lennie?), hanem hogy mi értelme van ilyen téren lekorlátozni a másikat. Na az miért hasznos a srácnak, ha a barátnője nem mehet el? Nekem pl. a horgászás nem hasznos, nem is érdekes (a halat nem szeretem, üldögélni meg unok a parton), de eszembe nem jutna azt mondani, hogy nem mehet el a párom a barátaival horgászni, mert attól még, hogy ez engem nem érdekel, ő szeretheti ezt csinálni.

Jó, az mindjárt más, ha egy olyan párról van szó, akik közös háztartásban élnek, és az a gond, hogy azt a pénzt másra szánták, mondjuk egy közös nyaralásra, vagy csak egyszerűen épp nincs erre keret, de szerintem az sem az elengedésről szól, hanem mindkettejük érdeke, hogy ne költsenek pénzt olyanra, amire épp nem telik.

2012. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

ma 12:46- szó sincs ilyesmiről, kamaszokról beszélünk, akik még a szüleiknél élnek. és gondolom a féltékenység az oka.

és talán neki nem ilyen gondolkodása van mert nem tud a maga lábán és élet elvein megállni, másra kell támaszkodni, másnak alárendelnünk magunkat:)) megjegyzem, ez még mindig nem zavar, csak az, hogy olyan természetesnek és vagánynak tartja, hogy megsértődik.

2012. júl. 25. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!