Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg ciki, ha valaki köhög...

Tényleg ciki, ha valaki köhög vagy krákog egy komolyzenei koncerten?

Figyelt kérdés

A Bartók Rádió ma reggeli adásának ez a fő témája. Én elég ritkán megyek komolyzenei koncertre, de eddig fel sem merült bennem, hogy a köhögés vagy a krákogás szégyen és mindenképpen el kell fojtani. Sajnos én is elég krákogós vagyok, és ha visszafojtom, akkor nem kapok levegőt és a légszomjtól erős szívdobogásom is lesz.


Márpedig a többségi vélemény az volt, hogy nem szabad krákogni és köhögni. Valaki úgy fogalmazott, hogy ez olyan egy koncerten mint egy szép épületen egy ronda grafiti. Most éppen azt fejtegeti valaki, hogy a köhögés valójában egy kényszeres tevékenység, a neurózis része, és unalmukban köhögnek az emberek, de volt aki egyenesen kimondta, hogy sokan így akarnak szándékosan feltűnést kelteni.


Én biztos nem szórakozásból krákogok, és szerintem más se.



2012. márc. 20. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A köhögés nem, a krákogás igen. Köhögni (ha beteg vagy) normális, krákogni nem. Aki utnakozik és azért köhög, ne menjen koncertre, és nincs probléma. A krákogás viszont alapból nem normális dolog, fordulj orvoshoz.
2012. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Alapból aki beteg, ne menjen koncertre, rettentő zavaró, hogy ha egyfolytában valakinek a hörgését-krahácsolását kell hallgatni...
2012. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy, hogy egy-egy köhintésről van-e szó, vagy fuldokolva végigköhögi valaki a koncertet. Ez utóbbi az előadóknak és a többi nézőnek is annyira idegesítő és zavaró, hogy emiatt illetlenség így elmenni.

Nem azért, mert az unalom jele lenne (szerintem ez butaság, nálam legalábbis a torokfájás jele szokott lenni...), hanem, mert adott esetben másokat zavar.

De, ha valaki most egyszer köhint egyet, nehogy már szégyellnie kelljen magát. Krákogni sem kell állandóan, de, ha mondjuk valaki azért krákog egyet, hogy ne kezdjen köhögni (fordult már elő velem, hogy kb. éreztem, hogy mintha fuldokolni kezdenék, muszáj volt kicsit krákogni), nos, azt lehet olyan halkan is, hogy azt max. a közvetlen mellettünk ülő hallja, de egy hangosabb koncerten még ő sem biztos.

Megint más, ha valaki úgy krákog, ahogy sokszor az idős bácsik szoktak. Engem az konkrétan undorít sokszor. :$

2012. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Koncertet csak igazán elmélyülten lehet élvezni. Emiatt nem jó, ha idegen zajok is vannak. Ezért fontos egy koncertteremben a jó akusztika, az idegen zajok kiszűrése.


Ez tehát a koncert minőségének egyik alapfeltétele. Viszont nincs tökéletes állapot, a rövid és akarattalan zajok (köhintés, tüsszentés, stb.) zavarók, de intelligens ember tudomásul veszi. És ugyanez az intelligens ember, ha tudja, hogy egészségi állapota nem teszi lehetővé ezen alapfeltétel teljesülését, akkor nem megy koncertre. Van, aki emiatt inkább eladja meglévő jegyét, erre sokan alapoznak, akiknek nem jutott jegy.


Vagyis a szégyen nem jó szó, inkább azt mondanám, ha tükröződik a maximális igyekezet az elfojtására, akkor normális emberek tudomásul veszik, ellenkező esetben rossz néven. Tehát mindkét részről az intelligencia fokmérője.

2012. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokan megfogalmazták előttem, csak csatlakozni tudok hozzájuk. Egy koncerten a zenei élmény a lényeg.

Ehhez a hallgatóságnak csendben illik maradni!

Ha nem tudsz csendben maradni, ne menj el koncertre.

2012. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, személy szerint egyetlen fenomenális koncert kedvéért sem fulladnék meg. Ha kell hát kell. Valószínűleg nem szántszándékkal köhögni megyek oda.
2012. márc. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tüsszentésről nem volt szó? Mert azt kifejezetten direkt csinálja ám az ember egy koncerten!
2012. márc. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem a közönségen végigmenő köhögő és krákogó rohamok zavarnak. Valahogy az egyik elkezdi, és a többi is úgy érzi akkor már ő is köhöghet. Ez rettentő idegesítő.
2012. márc. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még gyerekként egyszer elvittek egy koncertre. Éppen meg voltam egy kicsit fázva, ezért elkezdtem köhögni, ráadásul nem bírtam abbahagyni. Ki akartam menni, de a jegyszedők meg nem engedtek ki, csak szünetben. Úgy tűnik, őket nem zavarta, csak körülöttem mindenkit.
2012. márc. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!