Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik ilyenkor mondani?

Mit illik ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés

Meg lettem hívva egy családi vacsorára a jövő hétre barátomékhoz és gondoltam, hogy nem állítok be üres kézzel, viszek mondjuk egy üveg minőségi bort.

Mit illik ilyenkor mondani és kinek illik odaadni?


Köszi!



2015. ápr. 27. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátod apukájának. Átnyújtod és azt mondod, pl. hogy köszönöm a meghívást. Anyukájának is vinnék valamit. Egy kis csokor virág vagy egy bon-bon.
2015. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha nem ő hívott meg? :D
2015. ápr. 27. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan nem is ő hívott meg, ő a háziasszony, neki "hivatalból" jár a csokor virág !
2015. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A barátod hívott meg? Neki nem kell megköszönni :)

Anyukája foglalatoskodik a vacsorával gondolom, így neki illik megköszönni. Italt pedig férfinak szokás adni, szóval azt az apukájának, és neki is megköszönheted, hiszen ő a házigazda.

2015. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi! :)

és nem túlzás a bor? anyukám azt mondja, lánynak nem illik bort vinni vacsorára... :D

hát én nem tudom, nem voltam még ilyen helyzetben :/

2015. ápr. 27. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vele semmi baj, ha egy lány bort visz egy ilyen vacsorára.
2015. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!