Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy velem...

Kriszticoronita kérdése:

Miért van az, hogy velem egykorú fiatalok, magázódva : Jó napot-tal köszönnek? Dohányboltban dolgozom Nem fordul elő sűrűn, de nem értem ennek az okát, ugyanis nem nézek ki többnek a koromnál (26 vagyok)

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 15:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

26 éves nőt NEM illik tegezni, ha nem jó ismerősöm. Akik Jó napot-tal köszönnek neked, azok tudják az illemet, de te úgy tűnik, nem.

Itt pedig azért tegeznek, mert egy anoním oldal, és a GYK-nak ez a szokása.

2015. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Beleverem én az etikettbe, ha minden takony kölyök letegez, mert nem akar megsérteni. Persze ha nem volt felmentve etikából, az más! Óh anyám...!
2015. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%
Magázódni színészkedés és bunkóság. Közlöd hogy bocsi de nem vagyok a haverod. A családoddal is magázódj akkor ne csak a cigissel.
2015. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Zsozsó23777 válasza:
45%
Illem és Etikett tanárként mondom hogy fiatal hölgyet nem szabad öregíteni. Az én álláspontom ha valaki egy dohányboltban meglát egy fiatal hölgyet akkor annak Szia/ Helló/ csáó / csű:D formailag mivel a jó napot / jó reggelt az az idősebb generáció megszólítási formája. Üdvözlettel: Dr. Csernus.
2015. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Én is 26 éves vagyok, és általában magázódom, mert idegenekkel szemben, ha szolgáltatást veszek igénybe, az sokkal udvariasabb. Kivéve, ha látom, hogy vigyorog meg esetleg előre tegez, akkor nem szoktam visszamagázni.
2015. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Illetlenség egy hölgyet öregíteni ilyen megszólításokkal. Etikett tanárként mondom, hogy a mai világban sok mindenre nincsennek tekintettel a fiatalok."


Az etikett előírásai szerint az azonos korúak között 25 év felett nem illik tegeződni, köszönésben sem. Amúgy a köszönés nem megszólítás.

2015. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

Ez ugye megvan?


Kislány az első órára megy a tánc- és illemtan iskolába. Kopogtat, belép, egy ember van a teremben.


- Keziccókolom, a báci a tánctanár?

- Lófa§zt! Én az illemtanár vagyok!

2015. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Én 20 éves vagyok (férfi) és a huszonéves eladóknak, az esetek 90%-ában jónapottal köszönök. Az a 10% akkor van ha látom rajta, hogy zavarná ha magáznám. Ezt azért csinálom (hogy ilyen fiatalon is magázódom a többi fiatallal), mert én is elvárom, ha valaki engem nem ismer akkor ne tegezzen le. Többször volt már konfliktusom abból, mert letegeztek telefonban. Élőben nem csinálok belőle problémát mert látszik, hogy fiatal vagyok és furcsának tűnhet, hogy engem zavar ha letegeznek, de telefonban nem tudják mennyi idős vagyok és elvárom a tisztelet ha már én is megadom. Sokak szerint a tegeződés egy gesztus, hogy szimpatizálsz az illetővel és nem vagy távolságtartó, amiben szerintem is van igazság de én valahogy jobban szeretem megkérdezni, és azt ha engem megkérdeznek, hogy tegeződhetünk e.
2015. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Etikett tanár, definiáld a "fiatal" fogalmát.

Én kicsit se örültem, mikor kb 35-36 évesen a 60-as varrónő letegezett.

Pedig általában nem zavar, s fiatalabbnak nézek ki, mint vagyok, de azért húsznak akkor se néztem ki...


Ha felnőtt, idegen, magázom, ez az alap.

Otthon.

Angliában lakom, ha itt megismerkedek valakivel, tegezem, de ez más szitu, otthon ügyintéző, eladó, stb magázok.

2015. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19

Lehet jóval idősebbnek nézett és azért tegezett, mert a saját korosztálya 😁

2023. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!