Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 2 nő esetében mi az illem a...

2 nő esetében mi az illem a kézfogásnál?

Figyelt kérdés

Légyszi ne hordjatok le, hogy miért nem tanultam meg az iskolában.

Állásinterjúra voltam behívva: Úgy volt, hogy elmentem a megebszélt helyre (semleges hely, nem munka helyszín)leültem, vártam, mert hamarabb értem oda. Megérkezett a leendő főnökasszony, felálltam,kezet fogtam, bemutatkoztam. Majd a beszélgetés végén ugye elköszönéskor mindketten felálltunk, de akkor már nem nyújtottam kezet, de mintha várta volna. Szemébe néztem, és határozottan elköszöntem. Ez így gáz? Vagy illik ilyenkor egy "köszönöm, megegyeztünk" kézfogás? Egyáltalán minden esetben én nyújtsam? Esetleg akkor is illik, ha azt mondom még alszom egyet az állásra? Köszönöm a segítséget!



2015. jún. 21. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

>> Egyáltalán minden esetben én nyújtsam? Nagy tévedésben vagy. Úgy egyszerűsíteném le a választ, hogy "te sose nyújtsd"... Viszont köszönj előre, az a te dolgod.

Abból kell kiindulni, hogy a rang a döntő, ha a rang egyforma lenne, akkor jön a kor. Ha a kor is egyforma lenne, akkor számít a nem.

A te esetedben, mint állásinterjúra jelentkező, nem lenne szabad kezet nyújts, sem az állásinterjú előtt, sem utána, de akkor sem, amikor már ott dolgozol.

Összetévesztetted azt, hogy mi az illem köszönéskor, és mi kézfogáskor. Az alacsonyabb rangú köszön előre, a magasabb rangú nyújt kezet. Így könnyű megjegyezni.

2015. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. jún. 22. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
18%
Viszont a valóéletben ebből, az orrukat magasan hordó sznobokon kívül senki nem csinál gondot.
2015. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!