Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meghalt a nagymamám, de úgy...

Meghalt a nagymamám, de úgy érzem, képtelen vagyok elmenni a temetésre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a temetés a gyász a része, de én úgy érzem, hogy képtelen vagyok elmenni. :(

Eddig csak egy temetésen voltam, a nagypapámén (nem ennek a nagymamámnak volt a férje), akkor 5-6 éves lehettem, azóta kerültem a temetéseket, de hál' Istennek nem is halt meg közelebbi hozzátartozóm, így nem kerültem ilyen helyzetbe.

Ha rágondolok, hogy ott kell látnom a nagymamát egy urnában, olyan szinten rámjön a bőgés, hogy hányni is elkezdek. Úgy érzem, hogy sokkal könnyebb lenne a gyász, ha nem kellene elmennem a temetésre, hanem itthon magamban lerendezném a dolgokat, és 1-2 hét múlva elmegyek egyedül a sírhoz.

Anyukám azt mondta, hogy magára a temetésre akkor ne menjek, de búcsúztatásra igen, csak apukám miatt is, és mert ha nem mennék, soha nem bocsátanám meg magamnak. Én ezt hülyeségnek tartom... de nem tudom.

Szerdán tudtam meg, hogy mikor lesz a temetés, de az egész éjszakát végigbőgtem, és tegnap a suliba sem mentem be, hanem helyette egy könyvtár WC-jében bőgtem egész délelőtt.

Szerintetek megértenék a szüleim, hogy én a búcsúsztatásra sem szeretnék menni?

Nem értem, hogy miért kell egyáltalán ezen vacakolni, attól, hogy nem mennék el, az nem jelentené azt, hogy nem szerettem a mamám. Nem gondolom, hogy ez szégyellnivaló lenne.


2010. márc. 5. 01:03
 1/9 anonim válasza:
83%
Nevezz kegyetlennek, nevezz szívtelennek, de menj el. Ha hánynod kell, tedd meg. Freud szerint a gyászmunkát el kell végezni, nem szabad megtakarítani a szenvedést. Sok-sok erőt kivánok. (Én is túléltem 2006-ban nagymamám temetését és igen, én is meg akartam halni.) Találj valakit akire tudsz támaszkodni, még jobb ha egy csoport.
2010. márc. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem akarok meghalni...
2010. márc. 5. 02:30
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Én megértem a gyászod, de nem vagy egy kicsit túl érzékeny?

Közhelyesen hangzik, de a halál az élet része. Nem feltétlen szomorú dolog. Az élet körforgása. Örülj, hogy sokáig élt.

2010. márc. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

anyukádnak igaza van. ha a temetésen nem akarsz/nem tudsz ott lenni, a búcsúztatásra akkor is mindenképp menj el. nem magad miatt, hanem a nagymamád miatt. apukádnak is szüksége van a támogatásodra.

A nagymamád az apukádban él tovább, apukád benned és a így tovább. A nagymamák azt tudják, hogy ez az élet rendje, egyszer el kell menni, de a folytatásuk ott van a fiatalabb generációkban.

2010. márc. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
nálunk nyitott koporsós temetése volt nagyapámnak és nagyanyámnak is! én azért éreztem magam rosszul mert nem tudtam magam elsírni,annyira tudtam volna pedig de nem sikerült .
2010. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Elhiszem, hogy nagyon fáj az elvesztése, de ne csináld már a hisztit! Ennek a napnak nem arról kell szólnia, hogy te hisztizel, hanem hogy nagymamádtól végső búcsút vesztek! Az is végigcsinálja a temetést, akinek a férje, gyereke hal meg, akkor te is el tudod búcsúztatni a nagymamádat. Ez nem kifogás, hogy rád fog jönni a sírás, ez a természetes. És ha majd anyukád hal meg? Nem szervezed meg a temetést, hanem hagyod a föld fölött, mert a végén még elsírod magad?

Ne legyél ilyen önző, tessék elmenni, nagymamád megérdemel ennyit!

2010. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A vasat sem festékkel edzik….

El kell menni, ez van,sajnos….

2010. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el. Ha nem mész el, később örök életedben bánni fogod, hogy nem búcsúztál el tőle. Így majd elengedni is könnyebb lesz az idő múlásával. Őszinte részvétem.
2010. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat, de végül nem mentem el.
2010. márc. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!