Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a szokás, ki fizeti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szokás, ki fizeti a koszorúslányok (felnőtt barátnők) ruháját és a távolról érkezett vendégek szállását? Ők, vagy az ifjú pár?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
A koszorúslányok ruhája a menyasszony elképzelése szerinti, 'egyen' ruha
2014. márc. 30. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Az ifjú pár áll mindent.


A koszorúslány akkor fizet magának, ha ő maga kéredzkedik annak.


A szállást, ha nem tudjátok állni, akkor meg kell beszélni a meghívottakkal, de utána fogadjátok is el, ha valakinek így túl nagy kiadás lenne eljönni.

2014. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A ruhát, ha kötelezően előírja a par, hogy milyen legyen, nekik kell állniuk.

A szállást nem kell állni, de ezt időben közölni kell a vendégekkel es számítani kell arra, hogy sokan nem mennek majd el.

2014. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én készülök házasodni, már férjnél vagyok. A húgom lesz koszorúslány, és a menyasszony úgy képzeli, hogy mindenki maga fizeti a menyasszony által megálmodott ruhát. Abból gondolom, sértődés lenne, ha ezek után nem vállalná a koszorúslányságot.
2014. márc. 30. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

1. Ha egyenruhát viselnek és te kérted föl őket annak, akkor illik állni. Milyen már, hogy felkéred, elfogadja, majd költségekbe vered miatta?

2. vendégek elszállásolása ugyanez: meghívsz valakit egy programra, ahonnan már nem tud este hazamenni, akkor elszállásolod, nem azt mondod, hogy oldja meg, hacsak ő nem mondja, hogy "ugyan, ne fáradj vele, az unokatesóm is ott él, összecsapom a kettőt, nála alszok, legalább őt is meglátogatom."

Szerintem esküvő esetén is érvényesek az alapvető illemszabályok. Csak azért, mert itt általában több a vendég, mint egy egyszerű családi vacsorán, még nem kell átmenni alpáriba, és hőbörögni, hogy nem képzelik,hogy majd 10-20 főnek szállást fizetek?! Az ifjú párnak is tudomásul kell venni, hogy ha nagy napot akar, akkor az nemcsak nagy felhajtással, nagy pompával, hanem nagy kiadással is jár. De szerintem ha azok a távolról érkezők, akikkel szoros és jó a kapcsolat, azok esetében a megvendégelés részét képező szállásadás is egyértelmű,és valószínű, hogy ők sem fogják sajnálni az ajándékot/pénzt, akik meg nem ebbe a körbe tartoznak, azt pénzforrásnak sem kell meghívni. Szerintem.

2014. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

én hétszer voltam koszorúslány, és soha nem fizették a ruhámat...

Felénk az a szokás, hogy nem kell szállást fizetni, a rokonok szívesen befogadják a távolabbról érkezőket.

2014. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mégegyszer mondom, nem én vagyok a menyasszony. Mindenkinek köszönöm a választ.
2014. márc. 30. 12:05
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Felénk is az a szokás, hogy maguknak állnak mindent, ezzel egyenes arányban csökken az ajándékpénz is.


Én mondjuk, ha a gyerekemnek állnák a ruhát+a szállást is, minimum 2X annyit adnék, mint amit alapból gondoltam. De ha nem állják, akkor a pénztárcámhoz mérten még valószínű, hogy inkább hazavezetnék.

Szerintem ezzel a mindent fizetünk hozzáállással csak a vendégeket hozzák kellemetlen helyzetbe, mert így nyilván több pénzt is illik adni.


A ruhánál általában azt mondják, ha meg van szabva, akkor illik a menyasszonynak fizetni, bár én ezt mindig visszautasítottam, megvettem, aztán 20e helyett 10e-et tettem a borítékba...

2014. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem megállapodás kérdése. Bár gondolom ciki a helyzet ha a menyasszonyban fel sem merült, hogy fizet. Na de ez csak őt minősíti. Kérdezzen rá a testvéred egyenesen, vagy vessen fel alternatívát. Pl. ő veszi a ruhát ok, de ez minősül nászajándéknak a részéről. Az esküvőn pedig csak egy bonbont ad. Így a kecske is jól lakik a káposzta is megmarad:)
2014. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan ruhát kellene felvennie /megtenni, ami nem tetszik neki, tehát kb sosem fogja az esküvő után hordani. Szerintem nem fair, hogy ezért még pénzt is adjon. Nem könnyű helyzet ez, hogy ne legyen sértődés.
2014. márc. 30. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!