Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illem! Hogy engeditek magatok...

Illem! Hogy engeditek magatok elé a lányokat, ha tolni kell az ajtót?

Figyelt kérdés

1) A külső oldalon maradtok, és kitartjátok a karotokkal, amíg elmegy mellettetek, és bemegy az ajtón?


2) Előbb ti bementek, majd kinyitva tartjátok neki az ajtót, amíg beér?


Szerintem az első nagyon kényelmetlen, és ha nehezen nyitható az ajtó, akkor ki sem tudjuk nyitni teljesen abban a testhelyzetben (kitartott karral).


A második viszont egyeseknek udvariatlannak tűnhet. Számomra ez örök dilemma :)



2015. aug. 24. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"DE MINDENKINEK. Tehát adott esetben egy nő készségesen átadja a helyét egy férfinak... és nem csak a 20 éves nő a 95 éves hadirokkantnak.

TE láttál már ilyet? "


Nem de fordítva sem nagyon, fialtal férfi fiatal nönek. Max ha olyan öregasszony jött hogy aki alig áll a lábán.


Olyant viszont sokat láttam, hogy tömött buszon (ahol még szinte a sofőr is állt), esélye nem Volt felállni senkinek, de a kismama vagy épp nagymama elkezd patáliát rendezni hogy milyen illetlenek az emberek, mert nem engedik őket leülni. (én álltam, de akinek hisztiztek, esélye nem Volt úgy felkállni hogy ne mogzósitsa a fél buszt)

2015. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De értsétek meg, nem véletlen van az a kifejezés, hogy gyengébbik nem :D nyilván egy 30 kilométeres buszutat mi jobban végig bírunk állni, mint az 50 kilós lányok 0 kiló izommal a lábukon.


Nem szoktam én sem átadni a helyemet, ha lányt látok, nem erről van szó, de illedelmes dolognak tartom, ha valaki megteszi. A néninek is azért adjuk át, mert öreg, kevésbé bírja. A lányok is kevésbé bírják.

2015. aug. 25. 14:24
 13/15 anonim ***** válasza:

A lányok éppen hogy jobban bírják általában a dolgokat, mert szívósabbak. Tovább is élnek... sokkal.


Mondjuk a buszon fizikai erő is kell, abban azért inkább a férfiak vezetnek. De ez is inkább a félrenevelés hibája, miszerint egy nőnek gyöngének KELL lennie (lehetőleg ne is legyen edzett teste, mert az milyen ronda, ugye)...

2015. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Feléleszteném a kérdést. Csak csavarok rajta egyet. Tegyük fel, hogy bárkivel udvarias szeretnék lenni. Idősebb ember, stb. Mi a jó megoldás, ha könnyű az ajtó és mi van akkor, ha nehéz, egy kézzel nem bírom megtartani?
2017. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyszer egy srác a 2) verzió szerint engedett előre, bevallom nagyon meglepődtem, mert azidáig mindig csak megtartották nekem. Nagyon jól esett, szerintem nagyon udvarias dolog volt, a mai napig emlékszem rá.
2021. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!