Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek voltak a körülmények/...

Milyenek voltak a körülmények/szokások az 1890-1990-as évek árvaházaiban/intézeteiben?

Figyelt kérdés
Hogy nézett ki egy ilyen? Nagy szigor volt? Hogy bántak a gyerekekkel? Esetleg előfordulhattak különös kegyetlenségek, pl hogy valakit halálra éheztettek, vagy bezártak egy sötét szobába? (Erről álmodtam, de fogalmam sincs mi lehet ez, nem találok információkat ilyen helyekről)

2015. szept. 1. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egészen az 1980-as évekig a nagy létszámú gyermekotthonok voltak jellemzőek, ahol eléggé laktanya-stílusban nevelték a gyerekeket. Egyenruha, egyenfrizura, minden parancsszóra működött. És előfordultak kegyetlenkedések, akárcsak a börtönökben.


Az 1990-es évektől a gyermekotthonokat a lakásotthonok váltották fel, ahol egy családi házban max. 12 gyermeket nevelnek egyszerre. Alapból ezek sokkal ideálisabb körülmények, de nagyon személyfüggő, hogy milyen légkör alakul ki végül egy lakásotthonban.

2015. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam, 1890-1900-as éveket szerettem volna írni :D De köszönöm a választ :)
2015. szept. 1. 23:17
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!