Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor illik és kit tegezni/mag...

Mikor illik és kit tegezni/magázni?

Figyelt kérdés
Például ha egy buszsofőrt, eladót én magázok ők pedig tegeznek engem. Ha látásból már ismerem őket, letegezhetem őket én is vagy nekik nem kéne engem magázniuk?

2015. szept. 26. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Igazság szerint ha látásból 30 évesnek kinéz az illető vagy annál fiatalabb és te is mondjuk 20 as éveidben jársz akkor nyugodtan lehet tegezni az embert főleg ha üzletben szólsz hozzá valamiért, vagy ha köszönsz a pénztárnál, vagy ha nem olyan nagyon hivatalos helyen kell vele beszélgetésbe kezdened és mondjuk ránézésre hasonló korban van mint te nyugodtan tegezheted. Sok fiatal nő, vagy férfi eladó, kiszolgáló egy gyorsétteremnél például nem igazán szeretik ha magázod őket ha korosztályodba tartozik. Én jártam már úgy hogy a közeli pékségbe jónapottal köszöntem a pénztáros lánynak aki velem egy idős volt és látásból ismertük is egymást mert egy iskolába jártunk. Én akkor elvoltam gondolkozva, nem is figyeltem oda, akkor csúszott így ki a számon és szó szerint sértésnek vette hogy ilyen öregnek nézem őt már. Hivatalos helyen például ha iskolába egy 25 év körüli pedagógus tanít téged őt illik magázni, vagy más egyéb hivatalos helyen ahova ügyet intézni mész akkor illik magázni az illetőt még ha veled egy idő akkor is, de kölcsönösen értendő ez tehát neki is illik magázódnia. Volt rá példa hogy sziával köszöntem adóhivatalba a nőnek aki olyan idős volt mint én. A tesóm fel is hívta rá a figyelmem hogy velem egy idős a csaj ne idős hölgyet keressek ott stb... És akkor a lány megjegyezte hogy magázódni illik ott, ő is jónapottal köszönt, magázott, hiába velem egy idős, ilyen helyen ez a szokás, ameddig kölcsönösen meg nem egyezünk a tegeződésbe, de ő magunk közt megjegyezte hogy a főnöke nem tolerálja ha ott megy a tegező viszony, az ha utcán összefutunk vagy bárhol máshol a munkahelyén kívül tegezzem nyugodtan de bent ne! Az ottani őrt aki gyerekkori legjobb barátom őt is legalább ott magázzam mert nem nézik jó szemmel ha nagyon puszi pajtások ott az ügyintézők és az ügyfelek. Ahogyan nekem is mondták amikor iskolában dolgoztam a portán hogy számítsak arra hogy a diákok magázni fognak mert ez a hivatalos pont.


De legtöbb esetben ha nem tudod látásból eldönteni hogy mit illik jobban akkor inkább magázz.

2015. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A fenti szövegből kiemelném a fő szabálynak beillő mondatot: "...ameddig kölcsönösen meg nem egyezünk a tegeződésbe".
2015. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!