Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszintén, most tényleg vannak,...

Őszintén, most tényleg vannak, akik társaságban is a telefonjukat nyomkodják?

Figyelt kérdés
Itt (meg máshol a neten) állandóan ezt kritizálja mindenki. Elképzelhető, hogy burokban élek, de az én társaságomban (és ez értendő az egyetemi, a volt gimnáziumi, a volt általános iskolai, az egyéb helyről ismert ismerőseimre) nem nagyon fordul elő, hogy valaki úgy nyomkodja a telefonját, hogy közben beszélnek hozzá. Egy ilyen embert tudok csak, aki társaságban mobilozik, de ő is indig elteszi, ha bevonjuk a beszélgetésbe, neki az a baja, hogy nagyon-nagyon félénk magától megszólalni. Én is szoktam facebookozni, beszélgetni, netezni, ha hazafelé utazom, vagy ha egyedül kell várakoznom valahol, de ha megjelenik egy ismerős, elteszem a telefonom, és vele/velük beszélgetek. Nem igazán találkozom ellenpéldával. Tényleg vannak olyan körök, ahol egymás mellett ülnek az emberek, mondjuk egy kávézóban, és mobiloznak? (És nem beállított fotókon, amelyek direkt ezt akarják szimbolizálni.)
2015. okt. 11. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak bizony. Rendkívül bosszantó.
2015. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:

Vannak. Én is rengeteg ilyet látok. Bár azért olyan durvát tényleg nem nagyon szoktam látni, mint azokon a fotókon, ahol ülnek az asztal körül öten, jobb kezükben kávé, balban telefon és azt nézik kizárólag.

Szóval, nem tudom, Te hol élsz...

2015. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Őszintén? Tényleg vannak.
2015. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, ilyet én is csak fotókon látok. Hol élek? Budapest mellett. :)

Oké, hát ha vannak, vannak, de valahogy engem elkerülnek. Sokkal több olyat látok, aki menet közben mobilozik, és nekem jön - na az nagyon idegesítő.

2015. okt. 11. 13:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez így kicsit túlzás, ne úgy képzeld el, hogy a hipszterek megbeészelnek egy talit a Starbucks-ban hogy majd ott mobiloznak egymás mellett. :D


Ha viszotn nincs miről beszélni vagy nem akarsz vagy esetleg unod magad, akkor bele lehet merülni a telefonba akkor is, ha van ott egy ismerős. Meg tudok figyelni sms-írás közben is.

2015. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ez így kicsit túlzás, ne úgy képzeld el, hogy a hipszterek megbeészelnek egy talit a Starbucks-ban hogy majd ott mobiloznak egymás mellett. :D "


Hát de pedig sokan ezt mondják.


Ha nincs miről beszélni, az egy másik kérdéskör.

2015. okt. 11. 15:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a bunkóság, amikor láthatóan telefonozok, és odajönnek beszélgetni.

És nem arról beszélek, amikor játszok a telefonon, mert unatkozok vagy valami, hanem ha pl. egy fontos e-mailt, smst, üzenetet olvasnék el, esetleg válaszolnom is muszáj lenne rá, amihez össze kell szedni a gondolataimat, stb., tehát nem fél perc alatt válaszolok a haveromnak, hanem lényegesen több időbe telik.

Erre odajönnek beszélgetni, hogy milyen szép idő van.

Na szerintem ez a bunkóság.

2015. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebben is igazad van, ez olyan, mint amikor könyvolvasás közben zavarnak. De én arra gondolok, hogy valaki közben kezd el mobilozni.
2015. okt. 12. 17:49
 9/12 anonim ***** válasza:

"Erre odajönnek beszélgetni, hogy milyen szép idő van.

Na szerintem ez a bunkóság."


No de aki odamegy hozzád, az honnan tudhatná, hogy te éppen fontos sms-t írsz, vagy csak mondjuk egy szókeresős játékkal untatod magad? Kívülről nem látszik rajtad különbség. Szóval szerintem az még nem bunkóság, ha odamegy hozzád valaki azzal, hogy szép idő van.

Akkor már igen, ha közlöd vele, hogy sajnos jelenleg nem érsz rá, de erre simán folytatja az időről vagy másról történő csivitelést. Az már tényleg közelít a tahóság felé.

2015. okt. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami.
2015. okt. 13. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!