Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan furcsák az emberek...

Miért olyan furcsák az emberek Erdélyben?

Figyelt kérdés
2 hétig voltam munka ügyben Erdélyben egy faluban és nem csak az hogy elmaradottabb, az utak minőségétől kezdve az egész település, de furcsák is az emberek. Mintha 100 évet visszamentem volna az időben. Olyanokon nevetnek ami egyáltalán nem poénos. Zenét nem hallgatnak. Sőt még játszani is összejöttek egy helyre. És ami elszomorított nagyon hogy rettentő sokat isznak, pálinkát főleg. Mintha egy zárkózott rezervátum lenne. Sok helyen füstöltek mert azon főztek és ez is zavart. Végül is egy civilizációtól kicsit lemaradott hely lenne Erdély nagy része?

2015. okt. 17. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Tény, hogy archaikusabbak, de te is furcsa szerzet vagy... még játszani is összejöttek egy helyre ?
2015. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"rettentő sokat isznak, pálinkát főleg."


Like Humbákfalva. :DD

2015. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1: Ilyen népi játékot meg nem tudom...táncoltak is.

2: Persze. Tibi Atya a polgármester...

2015. okt. 17. 14:20
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

egy falu nem tukrozi egesz Erdelyt. rossz utak mindenutt vannak, es arrol mar nem az egyszeru emberek tehetnek.

a viccet erteni kell, zenet meg lehet halgatnak, csak nem az aktualos kereskedelmi moslekot...

a jatszas nem,igazan esik le.

sok helyen meg kalyhan foznek mert olcsobb faval tuzelni. miert iszavart? azt hiszed varoson tisztabb a levego?

majd ha be is jarod Erdely nagy reszet akkor okoskodj hogy mennyivel vagyunk lemaradva es hol...

2015. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: Nem provokátor választ kértem. Ha ennyire okos vagy inkább tanulj meg helyesen írni, és tudod a mondatokat nagybetűkkel szokás kezdeni. (Jöhet a magyarázkodás hogy nincs ékezet meg telefonról írsz...)
2015. okt. 17. 15:14
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

telefonrol irok, de a gepen sem hasznalok ekezetet angol billentyuzeten es nem fogom elsirni magam a nyelvtannacik beszolasain sem...

a provokalast meg te kezdted, egy kis falubol kiindulva (azert kivancsi vagyok hol voltal) a civilizaciotol lemaradtaknak alliasz be.

2015. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem Erdélyben egyenesebbek, "keményebbek" az emberek. Van bennük valami természetes erősség. Valahogy az az érzésem, hogy a székelyekben egyáltalán nincs meg az a neurotikusság, ami egy magyar városi emberben. Mindent képesek derűvel látni, a mindennapoknak élnek, nem szétaggódják a fejüket. Edzettebbek. Azonkívül szerintem összetartóbbak is, mint az itteni magyarok.
2015. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a furcsa, aki ilyeneket kérdez. Te Magyarországon sem jártál vidéken, ugye?


4-esnek és 7-esnek igaza van.

2015. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Andris; attól, hogy valakit zavar az ékezetnélküliség, még nem nyelvtannáci.

Ha nincs rá igényed, lelked rajta.


Az angol billentyűzet nem kereskedelminek tekinthető?

2015. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Erdelyi gyerek az AndrYSHunk.

Nem lehet tiszta, anyanyelvi magyar nyelvu.

TV-zes helyett biztos jatszottak, tarsasjatekot, pl.

Teny, hogy masfajta emberek, hisz mas vilagba szuletek es elnek.

Tudatosan orzik a regi szokasokat amit mi elmaradottaknak nyilvanitunk.

50 eve is igy volt.

2015. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!