Nagykitty kérdése:

Mai magyar szokások?

Figyelt kérdés

Sok helyen vannak különböző szokások, amiket évszázadok óta fenntartanak. Magyarországon vannak ilyen apróságok, amik pl. a mai fiatalok köreiben elég elterjedt és egy külföldinek szokatlan?

Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. okt. 20. 19:44
1 2
 1/14 Sunshinedoll ***** válasza:
24%

Rasszizmus, szexizmus. Ősi hagyomány mindkettő Európában.

Meg persze a pálinka a vasárnapi ebéd előtt.

2015. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sörrel nem koccintunk dolgot a többség még mindig tartja és külföldön koccintanak vele.
2015. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Én nem láttam még embert itthon, aki ne koccintana sörrel.
2015. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg alig látok olyat, aki koccint. Na akkor most kinek van igaza?
2015. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

# 3

# 4


Ez részben korosztályos dolog. Régen valóban szinte senki nem koccintott sörrel, most meg egyre többen. De saját haveri körömben többen olyanok is, akik régen nem koccintottak, most már koccintanak.


Ideológia is van hozzá, hogy "már letelt a 150 év". Ez persze csak mostanában született meg, harminc évvel ezelőtt senki nem gondolt olyant, hogy pár év múlva letelik a 150 év és lehet majd koccintani.


Privát véleményem szerint a rendszerváltás utáni határnyitás kapcsán szivárgott be külföldről a sörrel koccintás szokása, de már itt van, ez tény.

2015. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
A húsvéti locsolás ilyen.
2015. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

#5, #3


A "letelt a 150 ev" dolgot en is hallottam mar, es termeszetesen tobb ismerosom felhozza a "sorrel nem koccintunk" temat - es utana ugyanugy koccint vele. Biztos, hogy egy idoben ezt komolyan vettek, de manapsag nagyon keves emberr latok, aki ehhez tenylegesen tartana magat. Ettol fuggetlenul persze ez kifejezetten magyar szokas (volt), csak nem hiszem, hogy ma is szeles korben tartja magat.

2015. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#3 helyett termeszetesen #4-nek szantam a valaszt, magammal nem olyan jo beszelgetni
2015. okt. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát akkor az én ismerőseim tartják magukat csak hozzá... pedig tizen-huszon évesek javarészt.
2015. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenből bulvár politikát gyártani.


Túlérzékenynek lenni.


Tányért üresre enni. Jó meg a tukmálás.


Ja és a legfontosabb, lényegében szinte nincsen társadalmi szolidaritás.


És nincsen önszerveződés.


Mindent felülről várni.

2015. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!