Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha én magázódom egy nálam...

Ha én magázódom egy nálam idősebb és rangosabb személlyel, de engem zavar, hogy Ő magáz, akkor én mondhatom neki, hogy Ő engem nyugodtan tegezhet?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Mivel idősebb is és rangosabb is, ezért ő az, aki felajánlhatja a tegeződést.
2015. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha nő vagy felhatodolod neki a tegeződést, abban az esetben, ha előtte ő kezdeményezte, hogy keresztnevén szólítsd, vagy ő szólít keresztneveden.
2015. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. A lényeg, hogy én mondhatom-e neki, hogy Ő engem nyugodtan tegezhet?
2015. okt. 23. 00:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondhatni mondhatod, nem sértsz meg senkit. De csodálkozni fog, mert szokatlan szituáció, valahogy nem megy. Egy kicsit amolyan szolgai alárendelt szerepet osztasz ki magadnak. Ez egyfajta megalázkodás. Helyesebb hogy továbbra is magázódjatok.
2015. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az etikettben két véglet van. Vagy tegezik, vagy magázzák egymást a felek. Nincs "köztes" út. A tegeződést te nem kezdeményezheted.
2015. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokszor van olyan, hogy az egyik fél magázza a másikat, a másik meg tegezi...
2015. okt. 27. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!