Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, miért alakult...

Miért van az, miért alakult ki az a szokás az emberekben, hogy magánszámról (rejtett számról) érkező hívást nem vesznek fel? Nem értem, hogy az "átlag" ember mitől "fél"?

Figyelt kérdés
Telefonos operátorként dolgozom és volt aki csak annyit mondott a telefonban, hogy "hát nem tudtad, hogy magánszámról nem fogadunk hívásokat?" és lerakta a telefont.
2010. márc. 18. 10:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem veszek fel ismeretlent,ha valaki nagyon el akar érni,akkor ugyis el tud
2010. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Most már néhány bank rászokott hogy mobilszámról is próbálnak elérni, mivel a vonalast nem jelzi ki, azért mert van egy fő vonal és nem tudnánk hogy kit kell visszahivni. A mobilszámosat felveszik elkérik a szül. dátum, anya leánykori nevet és már tudják is miért és ki keresett, mert gonodol a számom alapján feljön az operátornak. Ha a szolgáltatónál le is van tiltva hogy biztositók ne tudjanak felhivni, némelyik mobilszolgáltató szerződésben van biztositoval és bankkal akiknek kiadják a számunkat. Ők nem tudják hogy mi tiltottuk őket.
2010. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert egy átlag embert is zaklathatnak poénból...telefonbetyárok is, rosszakarók is, na meg ilyen hülye közvéleménykutatók meg rádtukmálok valamit telefonálgatók... ha valaki beszélni akar velem, az vállalja fel a számát...visszafelé is igaz a kérdés: miért nem írja ki? mitől fél, ha nem akar semmi rosszat?
2010. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azt a hívást fogadom, amelyiket ÉN akarom. Vagy van valami törvény, kötelező felvennem a telefonomat, ha hívnak? Van aki a számára ismeretlen számról érkező hívásokat sem veszi fel.
2010. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért, mert ma már rejtett számról csak reklámajánlatok, politikai hirdetések és piackutatók hívásai érkeznek. Az újabb vezetékes telefonok is kijelzik már a számot és már eleve gyanús, ha valaki ezt nem vállalja.

Én is telefonos operátorként dolgozom, de mi kijelezzük a számot, nem sunyin telefonálgatunk és így fel is veszik az emberek. Ennyi...

2010. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak erről általában a cég dönt, hogy kijelzi-e a számot vagy sem.. Mégis az operátor van lecseszve.. :(
2010. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Most találtam a telefonomon olyan funkciót ami eleve elutasítja a rejtett számró érkezett hívásokat. Be is állítottam.
2010. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22:15-ös: valóban az operátorral ordibálnak, és a cég dönt róla, de a jó operátor olyan, mint egy gép, nem veszi a lelkére. :) Én tudom mit beszélek, ha velem vitatkozni akar valaki telefonon keresztül, annak nem sok esélye van. Mivel le nem tehetem, ezért türelmesen végighallgatom, utána szépen megköszönöm, hogy kifejtette a véleményét, utána szépen beütöm a "célszemély megtagadja a válaszadást", vagy a "nincs megfelelő célszemély" kódot, az illető "válasza" alapján...
2010. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A téves hívásokról, meg a telefonbetyárkodókról elfelejtkeztetek mindannyian. De vannak olyanok is, akik direkt - marketingesek, meg MLM hívások gyakorisága miatt - elrejtik, vagy elrejtetik a telefonszámukat.
2013. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!