Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "Következő vásárló" táblácsk...

A "Következő vásárló" táblácskát üzletekben, pénztárnál kinek kell kitennie?

Figyelt kérdés

Aki már felpakolt a szalagra és maga mögé, vagy aki most kezd pakolni, így maga elé?

Egyszer egy boltos azt mondta, hogy mindenki maga mögé. Egy másik meg máskor kioktatott, hogy nem, mert mindenki maga elé. Nincs tétje, de elvi kérdés a következetesség.

Ezek amolyan "íratlan szabályai" lehetnének modern életünknek.


2007. nov. 8. 06:46
 1/6 anonim válasza:
100%
Örülök hogy valahol valaki ezt a témát is felvtette, már én is gondolkoztam rajta. Az én logikám szerint az árucikkeim mögé kell tenni, mert ezzel jelzem, hogy eddig az enyém. De ha az előttem levő nem tette ki, akkor én teszek táblát előre is.
2007. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem szólóval. Amikor befejeztem a pakolást a szalagra, kiteszem a táblát, hogy jöhet a következő.

Arról nem is beszélve, hogy a táblán az szerepel, hogy "KÖVETKEZŐ VÁSÁRLÓ", nem pedig az, hogy "ELŐZŐ VÁSÁRLÓ", így egyértelmű, hogy az teszi ki, aki befejezte a szalagrapakolást, jelezvén, hogy jön a következő :)


Persze a való élet mást diktál :) Akihez közelebb van, ki "nem annyira lusta, stb." az teszi ki :)

2007. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Látom a vélemények egyöntetűek! :) Csakis az elöttemszóló fergeteges véleménye miatt írom le én is a sajátom, hogy dícsérhessem egy szóval elötte. ;)

Szóval, a saját áru után illik az embernek tennie, s ha ezt valaki elfelejtené, teljes nyugalommal felhívhatod rá a figyelmét, de teszel az undok! Én mindenhova pakolok ilyen táblácskát, nem esik nehezemre, de ha észreveszi az elöttemlévő egy nagyon széles mosollyalk jelzem neki, hogy nem az én dolgom lenne, van saját feladatom bőven!

Egyébiránt a véleményem pedig, hogy iratlan szabályról beszélni, mikor az írott is csak döcögve megy, csak néhányunk utópiája marad még jó ideig.

:)

2007. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
boltosként válaszolva a kérdésre, teljesen mindegy, hogy ki teszi ki, csak ki legyen rakva. Mindkét vásárlónak érdeke, hogy a pénztáros egyértelműen el tudja választani a két vásárló áruit egymástól. De szerény véleményem szerint a "mindenki maga mögé" az igazi, jelezve ezzel, hogy "én ennyit kívánok vásárolni, az én pakkomnak itt a vége".
2008. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Vásárláskor eszembe sem jut ezen gondolkodni. Ha az előző vásárló kirakja maga mögé, akkor jó, de ha nem rakja ki, akkor fogom én, és odateszem. Nem nagy ügy. Magam után akkor szoktam kirakni, ha nekem kézre esik. Ha hátralöki a pénztáros a sor vége felé, akkor nem nyúlkálok érte.
2009. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét oldalra ki szoktam tenni, mert sosem lehet tudni.
2017. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!