Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ismerősöm lesz nálunk a...

Ismerősöm lesz nálunk a Mikulás. Illik adni neki valamit? Megkínálni valamivel? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Ő hozza majd az ajándékot, már odaadtuk neki. Ő nem ajándékoz, a jelmez sem kerül neki pénzbe, de nagyon rendes tőle hogy eljön a gyerkőchöz mint Mikulás. Mi illik ilyenkor? Bejön, átadja a gyerkőcnek a csomagot, gyerek verset mond, pár mondatot beszélgetnek és megy is a Mikulás, gondolom. Adjunk neki valamit? Fiatal srác, valami piára gondolok, illik venni neki valamit? Megkínálni illik? Üdítővel vagy süteménnyel....

Nálatok ez hogy zajlik?


2015. dec. 5. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sütivel és üdítővel nyugodtan megkínálhatjátok.
2015. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hozzánk bárki jön bármikor, mindig megkínáljuk. Ha csak a szomszéd jön át szerszámot kölcsönkérni, akkor is. Szeszesital, kávé, tea, üdítő, amit kér. Valami rágicsa is van mindig otthon, direkt emiatt. Szerintem a Mikulásnak is ez minimum megjár.


Az, hogy pluszba adtok-e neki valami üveg bort, az már attól is függ, hogy milyen viszonyban vagytok, mennyire szoktatok egymásnak szívességeket tenni. Ha csak ritkán akkor megjár a bor, de ha nálatok ez megszokott, akkor nem szükséges.

2015. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi nem adunk neki sütit, sem üdítőt. Nincs rá idő, nem is ezért jön. Ha leül enni, még elárulja magát a gyerekek előtt. Viszont ingyen sem kívánhatod tőle... Hozzánk egy középiskolás szomszéd srác jön, szoktunk adni neki egy ötezrest zsebpénznek. Ha nehezebben jut, akkor egy háromezrest.
2015. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Más az, mikor a szomszéd jön át és más a Mikulás. Azt én is tudom, hogyan illik megvendégelni bárkit, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy jön a gyerek számára oly misztikus személy, meghallgat egy verset a gyerektől, odaadja az ajándékot, hogy "Aztán legalább ilyen jó gyerek legyél jövőre is", és leül anyáékkal kólázni, sütizni. Mert akkor valamiről beszélgetni kell vele, és könnyű lebukni. A gyerek ott áll, én meg kérdezzem meg, hogy vannak a rénszarvasok? Nyilván nem a sütit sajnálom, de mivel a Mikulások épp a misztikus jelleg megmaradása miatt kicsit távolságtartóak, így nem szeretném elrontani ezt egy szelet süti miatt. Erre értettem, hogy illik a Mikulást megvendégelni.

Fog kapni egy üveg Unicumot, mert azt szereti.

2015. dec. 5. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!