Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A japánok fiúk mit gondolnak...

A japánok fiúk mit gondolnak amikor onii-san/channak nevezik őket? Szeretik vagy nem?

Figyelt kérdés
Jövőre fogadunk egy japán származású fiú cserediákot, és csak spontán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha onii-sannak hívnám egy idő után. Mit szólna hozzá?

#anime #Japán #onii-san
2015. dec. 12. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem hiszem, hogy díjazná. Az onii-chan mindenképpen hanyagold, de ha már egy ideje ott van, rákérdezhetsz az onii-san-ra. Fontos, hogy előtte kérdezd meg. 99%, hogy visszautasítja, de ha engedély nélkül próbálkozol vele, valószínűleg elásod magad nála.

De mit értesz japán származás alatt? Ha Magyarországi neveltetésű, akkor egészen más a helyzet, az sem biztos, hogy beszél japánul.

(Mennyi ideig marad nálatok?)

2015. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem sem jó ötlet. A valóságban nem megszokott, hogy valakit, aki nem ténylegesen az idősebb fiútestvér, Onii-san-nak hívnának, de még ha ez meg is történik, általában csak fiatal gyerekek (inkább lányok) szokták használni még nem felnőtt, de idősebb fiúkra.
2015. dec. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Szerintem tetszene neki, mert otthon érezné magát, meg érezné, hogy kedveskedni szeretnél!!:D
2015. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, nehogy így hívd. Szerintem totál hülyének nézne.
2015. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát egy fiú jönne Japánból kb egy fél évre. De nem voltam biztos, hogy jó ötlet-e ez. Hát már tuti nem fogom annak hívni:D köszi:)
2015. dec. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!