Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem udvariatlan...

Csak szerintem udvariatlan "kipróbálni" más ajándékát/dolgát?

Figyelt kérdés

Anyám szokása: vett most egy különleges teakeveréket egy rokonnak karácsonyra, feltörte szerinte észrevétlenül a pecsétet (nem sikerült, nagyon látszik) és kipróbálta pár bögrével.

Tavaly testpermetet kaptam tőle: kibontottam, kivette a kezemből és magára fújt belőle 4x, majd odanyújtotta a csuklóját, hogy szagoljam meg. Majdnem a fele hiányzott.

De ez bármilyen rokon bármilyen ajándéka lehet: testápoló, parfüm, ruha (simán felveszi pár alkalommal, hogy majd kimossa), telefon, elektronikus cuccok stb.


Mindannyiszor hülyének néz, amikor megjegyzem neki, hogy más ajándékát NEM illik használni. Hiába tiltakozom ilyenkor, ő letorkol, hogy ne hisztizzek, senki se fogja észrevenni... és megteszi.

Szóval: ti is ki szoktátok próbálni más ajándékát, mielőtt odaadjátok?


2015. dec. 13. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez beteges. MAXIMUM a boltban próbálom ki, ha mondjuk parfümöt vennék, de az úgyis ateszter üveg lenne. Ha meg mégis elcsábulnék valami ehető/iható ajándékra, veszek belőle másikat, de eszembe nem jutna használt cuccot adni.
2015. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fogyó dolgokat elég nagy paréjság használni.

Elektronikus dolgokat viszont nem gáz felbontani és kipróbálni, hogy működik-e, el lehet vele kerülni egy csalódást a fa alatt, ha valami nyűgje van. Persze ez se huzamos használatot jelent. :D

2015. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ordas bunkóság, de ha nem használ, hogy szóvá teszed, szerintem hagyd rá. Ha mások is megjegyzik, talán leesik neki, ha nem, akkor így járt, mások majd hülyének nézik.
2015. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Hát elég fura ez a viselkedése..Ilyet tényleg nem illik csinálni..
2015. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam kipróbálni az ajándékba szánt dolgokat, max. ha esetleg olyan jellegű, akkor azt, hogy működik-e rendesen.


"feltörte szerinte észrevétlenül a pecsétet (nem sikerült, nagyon látszik"


Ha ilyen teát kapnék ajándékba, ami láthatóan már fel lett bontva, akkor leginkább azt gondolnám, hogy valószínűleg ajándékba kapta valakitől, vagy magának vette, de neki nem ízlett, ezért tovább ajándékozta nekem.

2015. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Komolyan vannak ilyen emberek?


Ahogy előttem is írták, a fogyó dolgokból inkább veszek külön, azt próbálom ki, nem pedig amit ajándékba veszek. Az elektronikus dolgokat is ki lehet még akár a boltban próbálni, hogy minden rendben van-e vele, és utána nem hozzányúlni - eleve a jótállási jegy miatt olykor fel szokták bontani a dobozt. Más esetben biztos, hogy a csomagolásához se nyúlnék hozzá annak, amit ajándékba adok, inkább gondosan őrizném.


Elképesztő pofátlanság. És csalódás is... milyen már félig üres üveget "újként" ajándékba kapni? Az külön kedves, hogy kiveszi a kezedből, miután odaajándékozta, és magára fújkálja. Nem is biztos, hogy ugyanolyan illata lenne az ő bőrén, mint a tiéden. Egy ajándékba adott ruhánál meg miféle következtetést fog levonni abból, hogy ő hordja előtte? Mi van, ha olyan embernek ajándékoz, akivel nem egyezik a méretük?


Biztos, hogy volt már, aki észrevette, és megvan a véleménye anyukád ajándékairól. Teljesen logikátlan, amit csinál, és prosztóság.

2015. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem illik csinálni. Az ajándék attól ajándék, hogy valaki másnak szánod, és nem vársz viszonozást cserébe. Onnantól kezdve, hogy valamit ajándékként vettél meg, kvázi lemondtál arról a jogról (képletesen), hogy használd.

Fogyó eszközt amúgy sem nagyon illik. Tényleg csak elektromosat, viszont élelmesebbek azt már az üzletben kipróbálják, hogy működik-e. De ha tudom, hogy mit veszek (milyen márka, milyen cucc, milyen minőség stb), akkor azért attól nem kell félnem, hogy elromlik.

Én nemhogy ki nem próbálom, de még a csomagolást is érintetlenül hagyom. Akkor is, ha nem fogyó dologról van szó. Maximum az árcímkét veszem le, ez alól egyedül a könyv képez kivételt, hogyha az ára a borítóra van rányomva, azt nem sértem meg.

De mindent szép eredeti dobozban, felbontás nélkül adok át.

Hát most csak annyit, hogy idén karácsonyra vettem egy mozijegyet a Star Wars 7-re, mint ajándék. Akkor anyukád azt is elvenné, hogy ő majd megnézi moziban? Azért ezek a dolgok nem így működnek.

2015. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molocsusok válasza:

Szerintem ez a viselkedés nem tűrhető, ami alatt azt értem, hogy ha normális ember módjára egyszer leülnél vele, és megbeszélnéd, hogy téged zavar az, hogy használja a holmijaidat, szerintem megértené, viszont, ha mégsem, akkor ajánlom, hogy rejtsd el előle a fontosabb/értékesebb/magánabb dolgaidat, mert egy olyan eset, hogy pl.: használja a Karácsonykor kapott telefonodat, és letölt/letöröl pár dolgot, vagy személyes dolgokba néz bele, mint például fotók, videók, beszélgetések, sokat ronthat a kapcsolatotokon.

Ha viszont ellenőrzésről (pl.: nem romlott-e el a gép mielőtt még kibontanád a dobozát, nem átverés-e a parfüm-illat), bár ezeket is csak MÉRTÉKKEL tegye az illető!

2015. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy taplóság. Nem értem, hogy nem gondol bele... ha ő olyan ajándékot kapna, amin látszik, hogy használt, tuti kiakadna. Mert amit elmondasz, azokon tényleg látszik, hogy használt. Egy parfümön már 3-4 fújás is meglátszik, ha vki használta már, egyáltalán a lötyi mennyiségében, de az esetek többségében a csomagoláson is lehet érezni. A teakeveréknél is... meg egyáltalán az is, ha a csomag ki van bontva.


A ruha az még durvább... az esetek többségében egy mosás már meglátszik a ruhákon, hacsak nem vmi huszonezres cucc. Ja meg a telefon...


Én a magam részéről max. leveszem a celluxot a csomagolásról dobozos termékeknél, hogy biztos legyek benne, hogy minden benne van. Ha meg olyan terméket akarok venni, amiben nem vagyok biztos, akkor parfümnél csak olyat veszek, amihez van teszter, csokinál stb.-nél meg veszek akkor magamnak is egy dobozzal...

2015. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azta****!! Ez ngyon beteg dolog :O Szerintem mondd neki, hogy menjen el egy pszichológushoz és mondja ezt el neki..komolyan. Mert ilyen nincs. Ez durva..
2015. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!