Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek, ha egy 40 körüli...

Szerintetek, ha egy 40 körüli ismeretlen nő tegez, akkor én is tegezzem?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, sokszor fordul elő, hogy nálam idősebb nők tegeznek.
2015. dec. 29. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen, tegezd őket. Felnőttek közt nincsen csendőrpertu, akár tegeződtök, akár magázódtok, az kölcsönös.


Jelen esetben az ő joguk felajánlani a tegeződést, és azzal, hogy letegeztek, ezzel ezt föl is ajánlották. Elegánsabb lenne, ha ezt külön jeleznék is, de egy futó találkozásnál (ha idegenek vagytok és maradtok is) nincs erre mindig lehetőség.


Ha magázod őket, az egyfajta visszautasítás. Ezt csak akkor tedd, ha negatív értelemben véve "kiérdemelték".

2015. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért tegezett mert szerinte ő is 25 évesnek néz ki... Tehát az egykorúság jogán... Ezt nem kell rossz néven venni, a lovagiasság azt is jelenti, hogy elismered, tényleg egykorúak vagytok... vagyis emiatt tegezd vissza.
2015. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az illem szerint az idősebb ajánlja fel a tegezést, és nem sértődünk meg, ha a reflexből letegezett akárki visszamagáz minket. Hogy ezt manapság mennyire nem tartják be, az már más kérdés.
2015. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is igen!
2015. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

# 3


"Az illem szerint az idősebb ajánlja fel a tegezést, és nem sértődünk meg, ha a reflexből letegezett akárki visszamagáz minket."


Ha ilyen félreértés van (mert ez az) hogy az idősebb tegezéssel indít, de a fiatalabb nem mer visszategezni, akkor persze hogy nem sértődünk meg ezen.


Viszont abban a pillanatban helyre kell tenni a dolgot, és szólni, hogy tegezzen vissza. (Vagy a másik verzió, hogy mi idősebbek veszünk vissza a lendületből, és váltunk magázásra.)


De fenntartani a csendőrpertut az alpári bunkóság az idősebb részéről.

2015. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs hogy belekotyogok, de mi az a csendőrpertu?
2015. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló, az azt jelenti, hogy az egyik fél magázza a másik felet, az meg letegezi őt.

Kedves kérdező, szerintem simán tegezd vissza, kivéve ha mondjuk állásinterjún vagy vagy valami más helyzetben az adott nő a hierarchiában feletted áll.

2015. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem simán, a 40 az nem 60-70-80, akit már magázni kell.
2015. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem! Legfeljebb nyolc év korkülönbségig. Ezt viszont pontosan arcról nem lehet meghatározni. A tegezést a nőnek kell felajánlani. Letegezés, megállapodás nélkül, nyomulásnak, tiszteletlen magatartásnak számít. Ha nem hatalmaz rá fel, akkor nénizd, erre reagálni fog és nyilatkozik, hogy hogy is akarja. Ha erre sem reagál, akkor ne tegezd.
2016. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De fenntartani a csendőrpertut az alpári bunkóság az idősebb részéről."

Mondjuk, hogy én vagyok az idősebb. Nem tartom emberileg érzelmileg arra, hogy tegezzen a fiatalabb, de ő letegez akkor én köteles vagyok megengedni, mert különben csendőr pertunak fog minősülni. Csendőr pertut miért nem nevezzük demokrata pertunak. Következő lehet a "tavaris" pertu, ahol minden közös, gatya meg nőis. Egyik embernek a másik embert becsülnie kell, legalább annyira, hogy nem azonosulok azzal amivel nem akarok. Nem tűnt fel sokaknak hogy, a magyar nyelvben nincs alá/felérendeltségi viszony, nincs hímnem, nőnem, semlegesnem. stb.

2016. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!