Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valahova bemegyek és ül...

Ha valahova bemegyek és ül ott egy ismeretlen ember, akkor annak köszönni kell?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha egy másik emberrel együtt, mondjuk a házába megyek be, és akkor ül ott a szobában egy harmadik ember is, akivel semmi dolgom. És nem is nagyon figyeli ki jött be éppen. Akkor is kell köszönni?
2015. nov. 29. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, illik, ha nem akarsz bunkónak látszanai!
2015. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Mostanában én is szoktam mindenkinek köszönni. Olyan jó érzés.
2015. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Illene.
2015. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen, köszönni kell. Ezt sem kell félre érteni. Ha az illető ismeretlen háttal áll neked és olvas egy könyvszekrény előtt, akkor nem kell odamenni és megkopogtatni a vállát...

Belépsz, köszönsz fennhangon mindenkinek. Ha az ismeretlen végül a társasághoz fordul és találkozik a pillantásotok, akkor a fejeddel udvariasan biccentesz felé. Ha egymás mellé kerültök, akkor pedig röviden bemutatkozol: Jó napot, Szakács Péter vagyok, Béla bácsi unokája.

2015. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, illik.
2015. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!