Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy szakképző intézményben...

Egy szakképző intézményben hogy köszön egy 20 körüli lány egy 30 körüli férfi tanárnak?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy ne nézzen hülyének és bunkónak se tűnjek:)

Lehet sziát köszönni, vagy inkább napszaknak megfelelően?


2010. márc. 26. 12:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mármint az első találkozás alkalmával
2010. márc. 26. 12:31
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Jó napot kívánok, napszaknak megfelelően.


Semmiképpen ne sziázd le, az bunkóság.


Nálunk az egyetemen bizony magázódunk a 26 éves tanulmányis lánnyal (én 24 vagyok). Eljött az a kor, amikor a veled egykorúakkal is magázódsz.

2010. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2010. márc. 26. 12:34
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez szerintem nem ilyen egyértelmű.Attól is függ,hogy kinek milyen a jelleme,a stílusa,mennyire közvetlen vagy sem.Én pl minden hozzám hasonló korú embert kapásból letegezek,még a munkahelyemen is.Pedig értékesítő vagyok.Soha senki sem sértődött még meg.Látszik rajtam,hogy én ilyen közvetlen és laza vagyok.
2010. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó! Nekem nem tetszik az ilyen lazaság. Amikor letegeznek olyanok, akikkel én egyébként nem tegeződnék, csak udvariasságból és lustaságból nem oktatom ki őket.


Egy tanár - mindegy hány éves - megérdemli, hogy magázódva köszönjenek neki.

2010. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Sztem magázd le, aztán max felkínálja a tegeződés lehetőségét.

Melóhelyen én vagyok a legfiatalabb, eleinte furcsa volt, hogy mki magáz, de idővel hozzászoktam, sőt, most már zavar ha valaki tegez - főleg miután én őt nem....

2010. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
magázódva kell köszönni ez egyértelmű. Aztán majd mondja hogy tegezd nyugodtan, utána lehet.
2010. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
A tiszteletet nem azzal kell kimutatni,hogy magázódok vagy tegeződöm,hanem a viselkedéssel.Azzal,hogy rendesen bejár az órákra,odafigyel,tanul.A tanár sem azért lett tanár,hogy magázzák,hanem azért,mert át akarja adni a tudását.
2010. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ezekszerint te egy professzort letegeznél, de utána figyelnél az óráján? :P A magázódás nem lehetőség, hanem elvárás! tegeződni akkor lehet ha mondja. Fiatalok fiataloknak úgyis többnyire mondják. Hozzáteszem ez nem csak a tiszteletről szól, hanem alapvető illem is, stb..
2010. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"ezekszerint te egy professzort letegeznél, de utána figyelnél az óráján?"


Igen.Ha velem egykorú,akkor gondolkodás nélkül.Nem különösebben érdekel,hogy más szerint kötelező magázódni.Ha látnál az életben,nem lennél ezen meglepődve,hanem teljesen természetesnek tartanád.Rocker vagyok egyébként.

2010. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!