Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes emberek miért útálják...

Egyes emberek miért útálják papokat? Itt most nem a médiára, mint tényezőre gondolok, hanem azon kívül is észrevettem idegenkedést, de talán a korom miatt még nem kaptam egyértelmű választ, csak kitérést. (15/F)

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én keresztény vagyok (tehát nem katolikus) és nem utálom a papokat. Csupán nem szimpatikus (és Istennek sem), hogy nem az igazságot hirdetik...


Rengetegen vannak akik egész életükben templomba járnak, viszont Jézust, az Urat mint megváltójukat mégsem ismerik...

2014. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó, pesze lehet enyhe túlzás volt azt mondanom, hogy "nem az igazságot hirdetik".... talán részigazságot.

Végeredményben mégis ott jukadunk ki, hogy több mint a fele bálványimádóvá válik, akik nem is tudják azt, hogy ki az Isten.

2014. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért idegenkednek sokan a papoktól, mert furcsának találják őket. Ők valamilyen szinten "kívülállók".
2014. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Cseppet "kívülállók" ja. Azt, hogy nem házasodhatnak, azt sem Isten mondta nekik... meg még "tisztelendő atyának" szokták őket nevezni, pedig Jézus ezzel kapcsolatban világosan megmondta, hogy "Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van." (Máté 23,9)


Én személy szerint, ha engem valaki "tisztelendő atyának" hívna, hát lehet felkapnám eléggé csak a vizet... a papok persze még megtisztelve is érzik magukat... cseppet undorító.

2014. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert arrogans, unszimpatikus majd mindegyik. En nem szolok bele az o dolgukba, ok miert akarnak beleszolni az enyembe?


Ismertem egyszer egy oreg papot, ot nagyon kedveltem, egy rendkivul muvelt, nyitott, tobb nyelven beszelo ember volt. O volt a kivetel.

2014. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

üdv, a Teremtő akarata teljesedik, amit pl a malakiás könyvében is olvashatunk: „Most pedig nektek szól ez a parancsolat, ti papok.  Ha nem hallgattok rá, és meg nem szívlelitek, hogy dicsőséget adjatok az én nevemnek — mondja a seregek Jehovája —, akkor rátok küldöm az átkot, és megátkozom áldásaitokat. Már meg is átkoztam, mivel nem szívlelitek meg.”

„Íme! Megdorgálom miattatok az elvetett magot. Ganéjt szórok arcotokba, ünnepeitek ganéját, és kihordanak majd rá benneteket."

2014. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 15 éves


Vannak egyházak, amelyek tiltják a papjaiknak a nösülést.

Ez föleg az anyagi dolgok miatt van.


Ezek az egyházak, bár a Bibliát olvassák, de nem tartják be a Biblia tanítását.


Figyeld csak kérlek mit ír a Biblia. Van Bibliád? Kérlek hasonlítsd össze velem ezeket a verseket


1.Timóteus 3:2 "szükséges, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségü férfiú....." Ezt megtalálod az Újszövetségben, elolvashatod az egész fejezetet


A papok is férfiak, ugyanolyan vággyal, mint bármelyik más. Sajnos mivel nem nösülhetnek, mivel az egyház letiltotta nekik /nem Isten / , hát aztán sokan tesznek olyan dolgokat, amit nem szabad.

2014. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Általában azok az emberek utálják a papokat, akik nem vallásosak és /vagy van bőven takargatnivalójuk. Már ha érted h mire gondolok.
2014. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jehova tanúinaál is vannak pap funkciót betöltött fizetett emberek, csak véneknek nevezik őket, hogy elmondhassák, náluk nincsenek papok. Ez csak játék a szavakkal.
2014. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A romai katolikus papok nagyon nagy reszenek is van "takargatni valojuk" ha erted, h mire gondolok :P
2014. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!