Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ennyire nehéz manapság a...

Ennyire nehéz manapság a köszönés?

Figyelt kérdés
2 helyen is edzem. Ahol régebb óta vagyok nagyon aranyosak az emberek, szeretem azt a társaságot. Amikor megérkezem persze, hogy én köszönök előre. Nos, a másik helyen viszont senki nem köszön csak az edzőnek. Annyira furcsának találom. Pedig várunk vagy 3-an 4-en, de oda nem löknének egy sziát vagy sziasztok-ot. És nem 2-6 éves kisgyerekekről beszélek/írok.

#köszönés #tisztelet figyelmesség
2016. febr. 17. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy régi bölcsesség szerint nem azért köszönök, hogy visszaköszönjenek, hanem mert úriember vagyok.
2016. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
80%
Régi bölcsesség... nos, én egyszer próbálkozok mindenkinél, ha nem köszön vissza, akkor onnantól levegő.
2016. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel :)

Belépek valahova, köszönök. Aztán az már az ő dolguk, hogy visszaköszönnek-e. Azért egy-két ember szokott lenni, aki vissza is köszön. Olyan helyen még nem nagyon voltam, ahol senki sem köszönne.

2016. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én megszoktam még főiskolás éveim alatt, hogy ha valaki egy nap ötször találkozom, akkor ötször köszönök neki. Ezt csinálom most a munkahelyemen is, bár pár munkatársam (nem magyarok) úgy értelmezik, hogy csak akkor kell köszönni, amikor reggel találkozunk. A reggel viszont szubjektív, mert sokan végzünk délelőtt, vannak, akik reggel nyolckor fejezik be a munkájukat.


Sok ember tapló vagy nem tanították meg, hogy köszönni kell.

2016. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!