Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság a köszönésekből...

Manapság a köszönésekből tényleg ekkora problémát kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ismerőseim összevesztek azon, hogy a kisgyereknek (5 éves) a szülei azt tanítják, hogy Jó napottal köszönjön, míg a másik pár szerint a Csókolom való egy gyereknek. Erre a válasz az volt, hogy nem akarják, hogy a gyerekük bárkit is csókolgasson rajtuk kívül. A válasz: akkor a Jó napot kívánok is hülyeség, hiszen biztosan nem kíván mindenkinek jó napot.

Én nem titkolom, furának találom ugyan, ha egy kisgyerek Jó napot kívánokkal köszön, és igen, a falumban a 70, de néhány 60 év felettinek is csókolommal köszönök, de könyörgöm, nem a 17. században élünk, amikor ez még számított. Nem jó persze, ha mindenki össze-vissza köszönget, de szerintem örülhetünk, hogy a mai gyerekek még egyáltalán valahogy is köszönnek. (Tisztelet a kivételnek.) Én látom rosszul, a mai világban ez még tényleg olyan nagy dolog, ami miatt még vendégségben is össze kell kapni?



2015. júl. 26. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Az emberek felületesek, felszínesek, szűklátásúak, babonásak és szeretik az értelmetlen dogmákat és ritualékat. Persze sokszor azzal magyarázzák ki, hogy intelligencia teszt.


Teljesen mindegy, hogy ki hogyan köszön. A szándék számít, illetve a tartalom, viselkedés, valós érzések és döntések.

Sajnos bennem is van egy ilyen rögeszmés érzékenység még, hogy megsértődöm vagy a bajt keresem, ha valaki nem köszön. Pedig nem ezen volna a lényeg.

2015. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Meg ott vannak az egosita, beképzelt, felfuvalkodott sznobok is.
2015. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Boldog emberek, akiknek csak ez a problémájuk.
2015. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hozzáállással ha nem ezen vesztek volna össze, akkor összevesztek volna valami máson.
2015. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs, kérdező, de én a falra mászom már ettől a "mai gyerekek" dumától, nem lehetne erről leszokni? Semmivel se rosszabbak a mai gyerekek, mint a 30 évvel ezelőttiek, azok között is volt neveletlen, meg gátlásos, a mostaniak között is van.

Egyébként tényleg nem olyan nagy dolog, amin érdemes veszekedni, nekem egy 6 éves minifelnőtt, aki nyalókával a kezében jónapottal köszön, még kissé komikus, de ha errefelé megy a világ, majd megszokjuk. Végül is az a normális, ha változnak a szokások, a kézcsók is kiment a divatból 2-3 emberöltő alatt.:-)

2015. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


6-os! Igen, biztosan voltak neveletlen gyerekek 30 évvel ezelőtt is, de az is biztos, hogy az akkori felnőttek is mondogatták, hogy "mai gyerekek". És ebben egyébként sincs semmi rossz, akik ma gyerekek, azok mai gyerekek :)

(És akkor most én sem vagyok jobb azoknál, akik a köszönési formákon vesznek össze, igaz? ;))

2015. júl. 26. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát éppen ez az, hogy már akkor is, és mindig mondogatták, pedig totál értelmetlen:-)
2015. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is a napszak szerinti köszönést fogom tanítani a gyerekemnek - most még kicsi - de azért jó, hogy ennyi árnyalat van a magyar nyelvben. Magázás, önözés, tegezés, tetszikezés, bácsizás, bátyja - nénje, stb. Mindegyiknek van helye.
2015. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendesen köszönni mindig is fontos lesz.
2015. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy, hogyan köszön az ember. Például hivatalos az ember mondjuk egy nagykövethez, mert meghívták, akkor ki fogják nézni, ha csácsumicsá a köszönés, de még egy heló se oda való.

A csókolomozás meg a magánvéleményem szerint helytelen köszönési forma, sokkal jobb a jó napot. Nem látom be, egy gyereknek miért kell másképp köszönnie, mint egy felnőttnek?

2015. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!