Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Véletlenszerű károkozás, majd...

MIKLÓS18 kérdése:

Véletlenszerű károkozás, majd felelősség elől való menekülés! Túlmegy az etikai határokon? (részletesseben lent)

Figyelt kérdés
Szomszédságomban lakik egy több fős család,akikkel nekem a viszonyom olyan,mintha közeli rokonok lennénk,több,mint,20 esztendeje.Rendesek,igényesek,korrektek,de egészségügyileg rájuk jár a rúd,szerencsésnek nem nevezhetők.Nemrég ideköltözött egy értelmiségi,de "korhely" életsítlusú,a 40-es éveit élő,egyedülálló személy,aki szándéktalanul a vízcsapot működésben hagyta több óráig,amelynek köszönhetően a hozzám közel álló család ingatlanján súlyosan megsérült a vakolat(újravakolás után 1 évvel!)a felelős értelmiségi,amikor a károsultak egyik tagja rendezni akarta vele a bürokratikus ügyeket,nem nyitott ajtót szándékosan,tette véletlenségét hangsúlyozva fizetni is csak enyhe szóbeli (bírósági ügyet említendő)zsarolás után volt hajlandó!azóta a "korhely" értelmiségi nem köszön az eset áldozatainak.Én jól ismerem a felelős értemiségit is,de az áldozatokkal való viszonyom annyira erős,hogy lelkiismereti kötelességemnek éreztem beaqvatkozni az ügybe,szóbeli érvelés által,az áldozatok oldalán.Ezt a felelős értelmiségi megtudta,megsértődött rám.Jól tettem e lel kibeavatkozást és az értelmsiégi tette túlment-e a határokon?

2016. febr. 20. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a vízcsapot szándéktalanul működésben hagyta? Milyen vízcsapot? A te fürdődben? Miért nem folyt le a víz a szifonon, ha ott nem tudott akkor a túlfolyón, ha ott sem, akkor a fürdő összefolyójába? Ha a szomszédod ez a család, akkor ebből hogy keletkezett vakolási káruk? Ez kicsit zavaros nekem.


Amúgy tényleg csak pusztán kíváncsiságból, nem az ügyhöz kötődően: Merrefelé laksz? :) Furának tűnik számomra a fogalmazásmódod, hol használnak ilyet? :)

2016. febr. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Észak-kelet magyarország,Baz megye!
2016. febr. 24. 23:40
 3/4 anonim válasza:
Kedves szomszédaid megkértek, hogy szólj bele az ügybe és állj ki mellettük?
2016. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindent megtennék értük,kivétel olyan,amitől meghalok!nem rokonaim,szomszédok,de pótrokon szinten vannak nálam!Mint egy hadsereg a háborúban,úgy működünk együtt!
2016. márc. 18. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!