Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szexuális tartalmú, trágárkodó...

Szexuális tartalmú, trágárkodó, káromló gondolatok. Felelősség? Bűn?

Figyelt kérdés
Időnként, a legkülönfélébb szituációkban, de leginkább vallásos szöveget olvasva, egyszerűen beugranak a legtöbbször szexuális tartalmú, a maga módján olykor egyszerűen nevetséges Gondolatok Istennel kapcsolatban, amik valóban szinte röhelyesnek hatnak, és amik a röhelyességükből kifolyólag is akár még szórakoztatónak is tűnnek az adott pillanatban, ha nem volnának sértőek és káromlóak és teljesen összeegyeztethetetlenek Istennel. Úgy érzem hogy közeli kapcsolatban vagyok Istennel, szeretem Istent és mélységesen megvetem ezeket ezeket a gondolatokat, amik akaratom ellenére leforognak időnként bennem a legváratlanabb módon, úgy, hogy egyik pillanatban még nyoma sincs, a másik pillanatban meg már ott van és lejátszódott a gondolatsor a fejemben és nem tudok tenni ellene. És aztán, mint most is, azon rágódok, hogy mennyire volt vajon az én felelősségem is, hogy hagytam lejátszódni azt a gondolatsort és hogy képes lehettem volna e megállítani és gyorsabban nemet mondani rá, Mielőtt megtörténik. És hogy őszintén nem akartam e azt a kis perverz poénkodást abban az adott pillanatban, amikor valahogy beleestem és ami után sokért nem adnám ha ne történt volna meg. Bánt hogy bemocskolják ezek a Gondolatok Istent és tudom valójában hogy ez valamilyen szinten bizonyosan a sátán munkája a gondolataimban, mégis kétségbe ejt, hogy elszakít(hat-e) Istentől, hogy ez a mocskolódás az én gondolataimban zajlik időről-időre és egyszerűen nem tudom eldönteni és kizárni, hogy ez mennyire az én beleegyezésemmel történik, vagy sem, miközben bármi másnál jobban tudom, hogy nem akarom ezeket a gondolatokat és soha nem akarnám megbántani a mennyei Atyát, a Szentlelket és Jézust. És őszintén Félek ilyenkor hogy bűnös vagyok, hogy tisztátalanná tettem magam is a gondolataimmal, s hogy elszakíthatnak Istentől ezek a szánalmas gondolataim.

2015. okt. 4. 07:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ráadásul folyton eszembe jutnak eztán egy darabig ezek a Gondolatok, rágódva a fent említetteken.
2015. okt. 4. 07:09
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindíg ellene mondok ilyenkor az ilyen gondolatnak és megtagadom Jézus nevében, de nem tudom meg nem történtté tenni.
2015. okt. 4. 07:15
 3/11 anonim ***** válasza:
a közeg hatása, a kor szelleme, óhatatlanul hat. Nem bűntudatod legyen, pusztán gondolattal bűnözni nem lehet, a katolikus katekizmus is azt mondja, hogy jó-jó, rendben az is bűn, de csekély, összehasonlíthatatlanabbul csekélyebb a szándéknál és a tetteknél. Ne tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget. A trágár gondolatok ellen pedig egy jó bula beszerzése a legjobb gyakorlati megoldás.
2015. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Üsd ököllel a fejedet, az jót tesz.
2015. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Semmi pánik!


Az ember mélyebb lény, mint a gondolat, hiszen látótérbe kerülnek a gondolatok, tehát valahonnét látja azokat keletkezésük pillanatában. A tudat nyitott mindenre, még mocskos gondolatokra is. Ne a gondolatokon rágódj, hiszen azok jönnek-mennek, csak változók egy palettán! Ha a változó, időnként felbukkanó, majd eltűnő gondolatokon rágódsz, akkor a semmivel való foglalkozás tölti ki az időd.


A látó nem változik.


"A szél fú, ahová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, aki Lélektől született."

2015. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Molyember ***** válasza:

Minél erősebben harcolsz a gondolatok ellen, annál gyakrabban jönnek. Ez olyan, csak enyhébb, mint amikor a kismamák állandóan arra gondolnak, hogy ártanak a gyereknek. Kényszeres gondolatok, bele lehet bolondulni.

Ne sátánozz, ne keress felelőst, ilyen az ember. A humor meg amúgy is az egyik legmagasabb rendű agyi folyamat, vedd poénra. Bemocskolni.meg sehogy sem tudnád Istent, ez elég beképelt gondolat, nem? :)

2015. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem szándékosan keresed az ilyen gondolatokat, hanem csak véletlenül jönnek; és nem is egyezel bele ezekbe, akkor semmi baj sincs. Származhatnak a Sátántól, hogy megkísértsen.

Egy hittanárom (aki pap), azt mondta egyszer hittanon, hogy a perverz gondolatokra az egyik legjobb orvosság az ószövetségi Énekek Éneke. (Én nem tudom, mennyire jó módszer, még nem voltam olyan helyzetben, hogy ki kelljen próbálni. De szerintem egy próbát megér.)

Néha nekem is eszembe jutnak Isten ellen szóló gondolatok. Az a fontos, hogy ezekbe ne egyezz bele, ne keresd az ilyeneket szándékosan.

2015. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez valóban röhe-LY-es.
2015. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. okt. 5. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Két dolog jutott eszembe (remélem, most nem a sátán kísért téged a nevemben :-) ).


Egyrészt hogy szerintem elég, ha igyekszel elhessegetni ezeket a gondolatokat, nem olyan súlyos dolog ez, hogy óriási erőfeszítést legyen érdemes tenni érte. Azt az energiát inkább fektesd valami igazán jó dologba, másokon való segítésbe, tegyél jót valakivel, akit ki nem állhatsz, menj ki szemetet szedni a környékre, vagy ilyesmi.


A másik, hogy gondold át, hogy tényleg bűnös gondolatok-e ezek. Istennek szerintem van humorérzéke. A poénkodás, szexszel való poénkodás inkább azért lehet bántó egy ember számára, mert ő csak azt hallja, amit mondasz, Isten viszont egészében lát téged, az összes gondolatoddal. Ő biztosan látja, hogy a vicc csak vicc, és nem bántásnak szántad.

2015. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!