Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Léteznek még etikett tanfolyam...

Léteznek még etikett tanfolyamok vagy csak könyvből tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés

Nem származom felső körökből, de szeretném megtanulni az illemtant, mert sikerült elég jó egyetemre bejutnom, és ha esetleg az életem során olyan társaságba kerülök, nem szeretném, ha meg lennék lőve. Olyanokra gondolok, hogy mikor vegyek fel öltönyt, frakkot, szmokingot, zsakettet...stb, azt mikor illik zakóval, mellénnyel, csak ingre az öltöny, mikor nem kötelező a nyakkendő..stb és ez csak egy rész. Minden területen érdekelnek az illemszabályok.

Megvan ez a könyv: [link]



2016. febr. 21. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elég ha betartod az alapvető viselkedési normákat és olyan ruhában jelensz meg ami számodra kényelmes és nem érzed magad feszélyezve.
2016. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez így nem igaz. Sok helyen elvárják az etikett pontos ismeretét. Amit ha nem tartasz be pontosan, nem raknak ki a rendezvényről, de meg sem hívnak többet.
2016. febr. 21. 13:28
 3/18 A kérdező kommentje:
Pl van egy esemény, és frakkban vagy szmokingban kell megjelenni, de te öltönyben mész, az ciki. Vagy ha az ötféle villa közül nem jót fosz meg az előételhez.
2016. febr. 21. 13:29
 4/18 anonim ***** válasza:
Milyen társaság az ahol ilyen szigorú feltételeket támasztanak ha megkérdezhetem?
2016. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nincs konkrétum. Egyszerűen csak szeretném megtanulni az etikettet pontosan, hogyha valaha szükségem lesz rá, ne legyek gondban. Most már jó lenne, ha a kérdésemre is megkapnám a választ valakitől. Köszönöm.
2016. febr. 21. 13:33
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha kiveszed ezt a képzeletbeli karót a seggedből, akkor rájössz hogy ha saját magadat adod az ilyen helyzetekben azzal többet elérsz mint az etikettel.
2016. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nézd, feltettem egy egyszerű kérdést: hogyan és hol tudnám megtanulni az etikettet? Ha nem tudsz rá érdemben válaszolni, kérlek, kímélj meg a gúnyolódástól. Köszönöm.
2016. febr. 21. 13:54
 8/18 anonim ***** válasza:
nem gúnyolódásnak szántam.
2016. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
hanem építő jellegű kritikának.
2016. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nincs szükségem kritikára. Feltettem egy kérdést, és egy válaszra lenne szükségem.
2016. febr. 21. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!