Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozásnál, illetve...

Bemutatkozásnál, illetve kézfogásnál ki mondja előbb a nevét, mitől függ (kor, nem, egyéb...)?

Figyelt kérdés
2007. nov. 12. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Talán a rangot, ki kellene venni!

Bár amilyen se......nyaló ez a világ!

2008. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Előre köszön a férfi a nőnek, a fiatalabb az idősnek, az alacsonyabb rangó a magasabb rangúnak. De! A nő nyújt kezet a férfinak, az idős a fiatalnak és a magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak. Ha ez után bemutatkozásra is sok kerül, akkor ugyanúgy, mint a köszönés, akinek kezet nyújtottak az mutatkozik be először annak, aki nyűjtotta a kezét.
2008. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha én. pl. asztalnál ülök, vagy csak simán széken, ágyon, kanapén stb., és kezet nyújtok/kezet nyújtanak nekem, fel kell-e állni, vagy nem szükséges? Vagy elég, úgy csinálni, mint ha fel akarnék állni? Vagy ha mindketten asztalnál ülünk, akkor mi illik? (Ja férfi-férfinak nyújt kezet)
2009. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

EZ ESZMÉLETLEN VÁLASZ! LOGIKUS HOGY MINDKETTŐNEK ÁLLVA ÉS A SZEMÉBE NÉZVE ILLIK!!!!!!!!!!!!!


"Ha én. pl. asztalnál ülök, vagy csak simán széken, ágyon, kanapén stb., és kezet nyújtok/kezet nyújtanak nekem, fel kell-e állni, vagy nem szükséges? Vagy elég, úgy csinálni, mint ha fel akarnék állni? Vagy ha mindketten asztalnál ülünk, akkor mi illik? (Ja férfi-férfinak nyújt kezet)"

2010. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!