Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én 46 éves férfi vagyok, a...

Péter455 kérdése:

Én 46 éves férfi vagyok, a fogorvosom kb.30 éves Nő. Fél éve járok hozzá heti rendszerességgel. Engem nagyon feszélyez az "önözés". Én feldobhatnám a tegeződést, vagy ez egy orvossal nem illik? Egyébként a doktornő nagyon kedves, és jó fej.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem feldobhatod. 2016 van emberek!
2016. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha keresztnéven szólít és önöz, akkor szólítsd te is a keresztnevén és önözd. Lényeg, hogy udvarias legyél!


--Foglaljon helyet László!

--Edit kérem, megengedné, hogy kiöblítsem a számat?


Csendőr-pertut viszont sohasem szabad megengedni, de udvariasan kell viszonozni.


Ha a professzor úr azt mondja, hogy

--Ülj ide László! Hogy vagy?


akkor a válasz


--Köszönöm a kérdésed professzor úr (vagy János bátyám) kicsit szúr az oldalam.



Ha a professzor úr magázódva bunkó vagy lekezelő, akkor viccesen helyre kell tenni:


--Üljön már ide fiam!

--Ahogy parancsolja kedves apámuram!

2016. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért ez nem így működik, hogy 2016 van emberek.

Az én nőgyógyászom 10 évvel fiatalabb nálam, és most én hogy nő vagyok menjek be úgy egy likvizitre, hogy "Helló, szia Imikém"? Azt nem szabad elfelejteni, hogy ők ebben a helyzetben első sorban orvosok. Nem a haverod, nem terelgettetek együtt libát. Mivel az orvosi vizsgálat, beavatkozás mindig intim, csak úgy lehet kevésbé zavarba ejtőnek kezelni, ha betartjuk az etikettet.

2016. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%

Két dolog miatt sem:

1. Orvos, akit nem szokás tegezni.

2. A nőnek kell kezdeményeznie a tegeződést.

2016. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem nő fogorvosom van, de valahogy kialakult hogy tegezzük egymást, és nem is emlékszem hogy ki kezdte. De ő ekeve egy nagyon közvetlen barátságos, beszélgetős nő.
2021. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!