Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A késelés, késes mint tulajdon...

A késelés, késes mint tulajdonság Magyaroknál is szokás? Agy csak az Erdélyi magyaroknál, és cigányoknál?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, tudnál küldeni cikket ahol Erdèlyi magyar kèselt?
2016. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Románok között. Ott, ha a búcsukor, nincsen késelés, meg kell a búcsút ismételni.
2016. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk, magyaroknál nem szokásunk késelni. Mi nem ilyen nép vagyunk. Bár, él itt egy nagy népcsoport, ők gyakran késelnek, leginkább minket, magyarokat. Sajnos. :(
2016. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1#-es

Arra gondolok hogy az Erdélyben élő magyar, önvédelemből megszúr valakit, az öregebbeknél van bicska általánosságban, és nem csak dísznek.

Tehát ne feltétlen a kötekedés erőszakra gondoljatok.

2016. máj. 4. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Van aki hordbicskát és van aki nem... ettől függetlenül normális ember nem szurkál össze másokat.

Én pl. egy lépést se teszek kés nélkül, de eszem ágában sincs vért ontani.

2016. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Na megvan a heti Erdély-mocskoló "kérdés"! :D
2016. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Régen a magyarok is hordtak kést és előfordult, hogy ölre mentek. Erdély egy elszeparáltabb régió, jobban megőrződtek a hagyományok, ott előfordulhat, hogy még hordanak bicskát. Nekem is hordott a nagyapám magánál bicskát, és mivel jórészben a nagyszüleim neveltek fel vidéken, így én is megkaptam az első bicskámat egész fiatalon. Más kérdés, hogy 2 nap alatt elhagytam. :)
2016. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Én a cigány vagyok és nem szoktam se késelni, se lopni.
2016. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#8 ezt nem fogják fel!

csak azt ha cigány vagy akkor embert ölsz bünöző vagy...

csak sok buta magyar nem.veszi észre hogy magyarok vezetik az országot és szétrabolják magukat,szavazásokat befolyásolnak stb.

az ilyet le is szúrkálnám!😂

2016. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

"Én a cigány vagyok és nem szoktam se késelni, se lopni.


A válaszíró 18%-ban hasznos válaszokat ad"


WEHEHEHEHE


Az országot pont egy porbafingó felcsúti cigány törpe rabolja szét aki a valagatokat nyalja

2016. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!