Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elméleti kérdés mi az illem...

Elméleti kérdés mi az illem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A lényeg tömören csütörtökön férjem vitt vidékre egy kolléga nőjének házi sütit (én sütöttem) ő is kap mindig valamit, ha náluk van. Férjem már ismeri és kifaggatta annyira hölgyet, hogy allergiás e valamire. Nem allergiás semmire. A lényeg megköszönte eltette a hűtőbe. Nincs evvel semmi baj. Férjem pénteken is vele dolgozott, de nem mondta a hölgy, hogy finom volt vagy nem. Férjem várt volna valami visszajelzést. Mondtam a férjemnek, hogy engem ez nem izgat, hogy ízlett e neki vagy nem. Ilyen téren csak a szűk család véleménye számit nekem. Férjemet is csak azért izgatja, mert, hogy ő mindig megdicséri, bármit kap. Felénk vagy legalábbis ilyen esetben ha sütit kapsz nekem úgy tanították, hogy ha akkor ott nem is eszed meg illik megkóstolni és valamit mondani. Nálatok ez, hogy van? Mi gondoljuk rosszul, hogy illik a köszönömön kívül valamit mondani?
2016. máj. 30. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a köszönömön kívül bármiért is hálát rebegni. Többet nem ér az egész, bármilyen fejedelmi is volt.
2016. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönömöt illik mondani. De ahogy írod, megköszönte és a hűtőbe tette. Vagyis illedelmesen viselkedett.

Talán azért nem dicsérte, mert nem szereti, nem ízlett neki, nem a kedvence, ezért más ette meg. Ettől persze még lehet nagyon finom süti. De hát nem szeret mindenki mindent, és nem csak akkor nem szeret valamit, ha allergiás rá.

Szóval nem kell erőltetni a dicséretet. Ha annyira ízlett volna neki, akkor biztosan dicsérgetné. Ha meg nem ízlett, akkor nem kell kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy miért nem.

2016. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ízlett, és elfelejtette mondani. Velem pl. simán megtörténne.

De az is lehet, hogy nem ízlett nekik, és így érezte tapintatosnak.

Elég udvariatlan lett volna, ha közli a férjeddel, hogy a tegnapi süti jól nézett ki, de túl édes/ száraz /ízetlen volt, a gyerek se ette meg, ezért a kutyának adták.

2016. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az illem szerint megköszönte és kész, ezzel a történet le van zárva.


Az, hogy nálatok szokás megkóstolni és megdícsérni, ez már túlmutat a szűken vett illemszabályon, ez már egy plusz baráti gesztus. Nagyon szép dolog, de nem várható el mástól.


Illem szerint nem szokás rákérdezni, hogy ízlett-e, mondhatnám, hogy nem is illik, de közvetlen kollégák között kíváncsiságból meg lehet kérdezni. Szerintem.

2016. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jó nagy hülyeséget kérdeztél kérdező!

Ha már EGYSZER megköszönte, akkor minek kell állandóan köszöngetnie??

Ez ilyen kényszer nálatok?!

Egyszer megköszönte, slussz! Lehet, hogy ízlett neki, lehet, hogy nem, lehet, hogy elmegy kategória, teljesen mindegy! Egyáltalán nem volt bunkó, HISZEN egyszer már megköszönte! Nem mindenkinek jár mindig a fejében a sütemény...... amikor találkoztok újra. Jézusom!

Ebből problémát gyártani, hogy egyszer már megköszönte és SZERINTETEK még egyszer meg kell oh, Jézusom!

2016. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs előírva, hogy vissza kell jelezni.

Szegény nagypolgári nagyikámnak egyik vezérigazgató fia sem merte soha megmondani, hogy a palacsintája isteni, a pogácsája viszont ehetetlen.

[Az ebéd alkalmával általában mindenből fogyott rendesen, a pogácsa megmaradt. Ezt a nagyi távozáskor kis batyukba odacsomagolta...]

2016. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!