Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy baráti társaságban hogyan...

Egy baráti társaságban hogyan kell bemutatni egy új embert?

Figyelt kérdés

Hogyha egy új emberrel érkezek meg egy nagyobb társasághoz, akkor én szoktam először köszönni mindenkinek, de mivel sokan vannak, sokáig tart mire mindenkinek köszönök és addig az új ember, akit magammal hoztam el kezd bemutatkozni magától a többieknek....


Hogyan tudnám én bemutatni őt? Először mutassam be őt és csak aztán köszönjek én a többieknek?


A hivatalos etikett szerint úgy tudom, hogy aki velem jött, addig türelmesen udvariasan vár rám, és akkor utána ha köszöntem mindenkinek, megvárja, hogy őt is bemutassam.... De a baráti közegben vagy családnál soha senki nem szokott erre várni.... Viszont úgy érzem, hogy mégis nekem illene bemutatnom egy barátomat vagy a barátnőmet és tök gáz, hogyha ő mutatkozik be magától és ő mondja, hogy ő az én barátom, barátnőm, stb...



2016. jún. 7. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem protokolláris helyzetről van szó, akkor akinek köszönsz, rögtön bemutathatod.


Ha protokolláris helyzetről van szó, akkor úgy van ahogy leírtad. De akkor az a helyzet, hogy te magad is először a házigazdáknak köszönsz, majd bemutatod, odamész az egyik 3-4 fős társasághoz, köszönsz, majd bemutatod, utána a másik kis társasághoz és így tovább. Tehát nem először körbeköszönsz mindenkinek és utána bemutatod.

2016. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha. És hogyha pl család és régen láttak, és akinek köszönök fél óráig ölelget, akkor hogy lehet megoldani, hogy elegánsan menjen a dolog? Mert ha sokáig el vagyok foglalva valakivel, akkor akivel jöttem addig biztos, hogy már elkezd a többieknek bemutatkozni közben...
2016. jún. 7. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:

- Kis figyelmet kérek! Jó estét kívánok, sziasztok! Szeretném bemutatni Kovács Géza barátomat! - és odavezeted a család legidősebb tagjához...

még mielőtt mindenkivel külön-külön összepuszilkóztál volna egyesével...

2016. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!