Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Japánban tényleg nem nézik jó...

Japánban tényleg nem nézik jó szemmel, ha társaságban orrot fújunk?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Az ott nagy illetlenségnek számít az ő hagyományaik szerint, mint pl. nálunk a böfögés az asztalnál.
2016. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van.. Nem illik társaságban orrot fújni. Ha mégis valakinek éppen akkor kéne csinálnia, az elnézést kér, kimegy a wc-re és ott kifújja az orrát.

De ez miért meglepő??

Nekünk magyaroknak is vannak szokásaink..

2016. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki csinálja. A külföldinek jobban elnézik a dolgokat. A japán fiatalok közül is egyre többen fújnak orrot. Szerintük undorítóbb szipogni. Volt is egyszer erről egy vitájuk az egyik fórumon az idősebb generációval. Én "szégyentelen" vagyok és kifújom amikor megyek a másik hazámba. Volt már arcüreg bajom, többet nem kell. Egyébként külföldön ők sem zavartatják magukat. Hallottam már böfögni japánt külföldi étteremben. Ő meg nem értette mi a baj vele :)
2016. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ja, cserébe a szipogás meg orrszívás teljesen normális dolognak számít ott.
2016. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem nem csak japánban. Nekem a kazakokkal volt hasonló problémám. Az orrfújásom zavarta Őket, mert ott megszívják és kiköpik ahogy láttam. Viszont papírzsepit roppant nehéz beszerezni, boltban ha kértem szalvétát ajánlgattak, csak nagyon kevés helyen lehetett kapni, és ott sem mindig.
2016. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 orbulation18 válasza:
100%
Ők mindenkire ferde szemmel néznek :D
2016. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez fárasztó volt
2016. ápr. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!