Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm szüleinek hogyan...

Barátnőm szüleinek hogyan mutatkozzak be, hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés

Olvastam még régebben hogy az első tallkozáskor nem illik kezet nyújtani köszönéskor kézfogáshoz.Ez igaz?Akkor hogyan?

Az apának kell nyújtania?Vagy hogy? Mert én csak azt tudom elképzelni hogy kézfogással üdvözöljem.

Az anyának hogyan köszönjek? Csókolom?

És nála is kellene valamilyen testi köszönés,de a kézfogást túl férfiasnak érzem,arcra puszi meg túl közvetlen.

Ötlet?

Szokás-e bármit is vinni? Kicsit kényelmetlenül érezném magam ha semmit se vinnék,de nem hallottam még ilyen szokásról.

(bocsi,tipikus városi srác vagyok akit rohadtul nem tanítottak meg a szociális kapcsolatokban felmerülő szokásokra,és most itt égek 18 évesen)


Ha vannak még jó tanácsaitok akkor mondjátok csak.

Pl.: asztal téma,vagy hogy egyáltalán asztalhoz ülésnél hova üljek. Apa mellé,vagy barátnő mellé,vagy hogy?



2016. júl. 16. 22:06
 1/7 anonim válasza:
42%

az apával kezet fogsz mindenképpen, ha ő nem kezdeményezi akkor te és szólítsd először uramnak..kérdezd a munkájáról ha nagyon nem akad téma és affelől pedig légy nagyon érdeklődő, még akkor is ha baromira untat


az anyukának vihetsz egy szál virágot/csokrot ha nagyon úriember szeretnél lenni, illetve köszönhetsz kézcsókkal is, odalesznek érted :D

2016. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Jónapot kívánok, xy vagyok. Kéznyujtás részedről nincs, mert neked nem illik! Te csak 18 vagy, neked nem illik egy idősebb ferfinak elsóként nyújtani kezet. Ha a papa kezet nyújt, akkor kézfogás, ha nem, nem. Nőnek szintén nem illik kezet nyujtani, mivel neki kell/ene/ kezet nyujtani először! Egy ferfi sosem nyújt kezet elsőnek egy nőnek, főleg, ha az idősebb is nála! Köszönés lehet a mamának csókolom. Puszi csak ha ő kezdi, ne támadd le! Beszélgetés magázva, amíg fel nem ajánlják a tegezést. Megkérdezheted, hogy hogy szólíthatod őket, mert nem biztos, hogy nyerő, ha lepapázod, mamázod, az sem biztos, hogy az tetszik, ha néven szólítod. Kerdezd meg!

Ajandekot szerintem bemutatkozaskor illik vinni, legalább egy csokor virágot az anyós-jelöltnek, esetleg egy üveg bort apósnak, ha ebedre/vacsorara hívnak. Az asztalnál ők mondják meg, hogy hova üljél, ha nem mondják, kérdezd meg! Baratnőd biztos melléd fog ülni! De az űltetés a háziak dolga. Nem gond, ha zavarban vagy, és ez látszik is, ez szerintem meg rokonszenvessé is tesz! Kérdezz csak nyugodtan!

2016. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat,már nem érzem magamat annyira esetlennek! :D
2016. júl. 16. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válasz teljesen korrekt. A lényeg az, hogy mivel ők az idősebbek, ők alakítják a protokolláris érintkezés kereteit.


Kézfogás illetve puszi akkor van, ha ők kezdeményezik, tegeződés akkor van, ha ők fölajánlják, meg a beszélgetés témáját is hagyd rájuk, hogy ők döntsék el. Válaszolj arra amit kérdeznek, ha maguktól beszélnek valamiről, akkor helyeseljél és mutass érdeklődést, de új témákat ne dobjál be. :)


A bemutatkozás, ha szabályosan csinálják, akkor úgy történik, hogy

- először az idősebb nyújtja a kezét

- kézfogáskor viszont a fiatalabb mondja először a nevét

- és utána mondja csak az idősebb is, és ezután engedik el egymás kezét.


Ha az idősebb nem nyújt kezet, akkor csak a fiatalabb mondja először a nevét, és utána az idősebb. De jelen esetben valószínűleg a barátnőd fog bemutatni benneteket, tehát ő mondja először a szüleinek a te nevedet, majd neked az ő nevüket.

2016. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Egy zárójelnyi adalék: nem szabad félreérteni a tegezés-dolgot. Akkor tegezheted őket, ha ők erre kimondottan felszólítanak. Ha pl a papa-jelölt letegez téged, ez nem azt jelenti, hogy te is vissza-tegezheted. Még akkor sem, hogy ha már négy unokát rittyentettél nekik...
2016. júl. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

# 5


"Ha pl a papa-jelölt letegez téged, ez nem azt jelenti, hogy te is vissza-tegezheted. Még akkor sem, hogy ha már négy unokát rittyentettél nekik..."


Ez azért nem így van. Felnőttek körében nincs csendőrpertu, a tegeződés mindig kölcsönös. Vagy pedig ha nincs tegeződés, akkor kölcsönös magázódás van. Ez alapszabály.


Persze tudom, elég gyakori, hogy a szülőnemzedék kapásból letegezi a felnőtt gyerekei korosztályát, és közben elvárja, hogy őt viszont magázzák - de ez tőrölmetszett bunkóság az ő részükről. Mondjuk csak ki nyugodtan, hátha éppen olvassák, akikre vonatkozik ;)


Megint más kérdés, hogy jobb a családi béke, és ne oktassunk ki illemre nálunk idősebbeket, akkor se ha nekünk van igazunk, de mint mondtam, ez megint más kérdés.


Ha egy idősebb letegez, ezzel automatikusan felajánlotta a kölcsönös tegeződést, ha egy kicsit is tisztában van az illemmel.

2016. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy az idősek, mint a fiatalok 75 %-a nincs tisztában az illemmel. Mint pl. te sem, hiszen saját regulákat fogalmazol meg, eléggé diktatórikusan (még hogy alapszabály, mi ?), pl.:

” Ha egy idősebb letegez, ezzel automatikusan felajánlotta a kölcsönös tegeződést”. Ez egy durva tévedés, egyáltalán nincs így. Lehet, hogy így talán jobb lenne, de ismétlem, nincs így. Nem is az illemre hivatkoznak az idősek. Hanem a korra, tekintélyre, mi mindenent értek már meg, egy élet munkájára, stb.

Én se értek vele egyet, de hejha, sok más dologgal sem az életben, de ez van.

Magyarra fordítva: engem erőszakkal nem tegezhet le senki !

Ugyanilyen tévedés, hogy egy idősebb által felajánlott tegeződést nem illik visszautasítani. Nagy marhaság, pedig több illemkönyvben is megjelent. Valaki pártkutya annak idején megjelentette ezt a dilis regulát, a többiek pedig másolják az előzőt.

Már nehogy a 60 éves kapusnak joga legyen letegezni mindenkit, aki nála fiatalabb.

Az illem nem ütközhet, hogy ilyen erőszakos fráternek udvariasan megmondjam: Ne haragudjon, de arra kérném, hogy ne tegezzen.

2016. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!