Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért divat manapság a fiatalo...

Miért divat manapság a fiatalok körében ha cigányosan/cigányul beszélnek?

Figyelt kérdés
Főleg ezeknél a tiniri.bancoknál, gondolok itt arra hogy "szoszi, mivaaan, távesz báktáló meg isten tudja mi.Ezen mi a menő?Vagy én vagyok túl régimódi?

2016. júl. 19. 18:10
1 2
 11/11 anonim válasza:
Azért beszélnek így mert egyszerűen szlenggé váltak bizonyos szavak a magyarok között... Az mért nem zavar, ha angol kifejezéseket használnak?? :"D Egyébként én roma származású vagyok, hófehér színű. Mindenki ledöbben mikor megtudják, hogy roma vagyok... Szóval csak pár szót tudok cigányul összesen 3 cigány barátnőm van a többi mind magyar és ezek a barátaim is szoktak roma kifejezéseket használni és mikor megkérdezem, hogy tudják-e, hogy mit jelent, akkor legtöbb esetben nem :"D A "dik" kifejezést is hibásan használják... Nem értem, hogy a magyaroknak mért kell átvenniük a nyelvünkből a szavakat :"D Oké, hogy egy bizonyos réteg ezeket kiabálja az utcán és ezért viccesek, meg hogy volt a Győzike show és abból is merítettek, mert a butaságai szintén "viccesek" voltak, de akkor is ...Mi a magyar nyelvet beszéljük és helyesen használjuk, sőt én nem is tudok cigányul csak néhány szót... De az, hogy csak úgy bemondani szavakat értelem nélkül nem tudom hova rakni. Ettől mért kellene rajnak lenni? :"D Persze van az a változat is akire ráragadtak ezek a szavak és tudja mit jelent és olyan temperamentumos, hogy jól áll neki, az szerintem okés, de amikor a tényleges plázacicák elkezdik az kiborító :"D Egyébként azok is használják a szavainkat akik azt mondják, hogy nem is használják a cigány szavakat a hétköznapi beszédjükben ... Lásd cigány szavak amikre azt hinnéd, hogy magyar : csaj,csávó,lové,kajál,piál,dilinyós,nyikhaj,benga, duma,kéró,góré,hóhányó,verda és méég sook más is amit nem biztos,hogy hétköznapi nyelvben mondanak, de akkor is használják ...
2016. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!