Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Trágár szónak számít-e a "f....

Blenderman kérdése:

Trágár szónak számít-e a "f. A", amikor pozitív minősítésként használjuk, nem pedig birtokos szerkezetben?

Figyelt kérdés

Készítek egy asszociációs humorra épülő animációt egy nyilvános videómegosztóra, melyben egy filmből idézve szerepelne a következő kifejezés is: "Egyébként minden f...a".

Úgy érzem, a poén csorbulna, ha kisípolnám, de korhatáros korlátozást sem szeretnék emiatt beállítani. Főleg, hogy egyszer régen Vámos Miklós azt mondta a "Lehetetlen" c. műsorában, hogy ez a szó nem káromkodás. Szerintem sem az, inkább a frankó, klafa módosulata lehet, de igazából nem találtam a neten magyarázatot a szó származására.

Ebben a videómban lesznek igazi csúnya szavak is, amiket kisípolok majd, de nem tudom, mennyire néz ki hülyén, ha ezt az egyet benne hagyom. Kisgyerekek is láthatják, ezért necces. Nehogy betámadjanak emiatt a trollok, vagy netán jelentsék a videómat... Egyelőre azt sem tudom, igazuk lenne-e, vagy sem. Mindenesetre az itteni automata trágárságszűrő kapásból tiltja a szót (remélem így jó lesz, ahogy írtam), de tudom, hogy az még nem jelent semmit, de nem szeretnék hasonló problémát a videómmal kapcsolatban sem, akár okkal, akár ok nélkül.

Valaki tud esetleg valamit ennek a szónak az eredetéről? Esetleg valami hivatalos nyelvészeti levezetés linkjét, amire hivatkozhatok, ha betámadnak ok nélkül? :-)

Lehet, hogy fölöslegesen aggódom, de nem hagy nyugodni a téma, és egy-két héten belül el kell döntenem, hogy mi legyen a cenzúrával.



#argó #csúnya trágár szó
2016. aug. 31. 11:43
 1/8 A kérdező kommentje:
A rendszer trágárságszűrőjével tele van a hócipőm... addig-addig írogattam át a szót, hogy lassan felismerhetetlen a lényeg. De remélem azért érthető a kérdésem :-)
2016. aug. 31. 11:49
 2/8 anonim ***** válasza:
f_asza?
2016. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, f_asza lesz az! :-) Ha tudtam volna, hogy így elfogadja a rendszer, akkor így írom, próbáltam sokfélét, de belefáradtam, hogy mindig visszadobja :-)
2016. aug. 31. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem szép, kifinomult és nem gyerekeknek való :)

Akkor sem, ha ez pozitív jelentésű. Pl. a ki_aszott jó is pozitív, de nem éppen gyereknek való, illetve jobb helyeken nem illik ilyen szavakat használni.

2016. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, az oké, hogy nem illendő szó abban a jelentésben sem, de engem az érdekelne, hogy ki kellene-e sípolnom, vagy annyira azért nem erős?
2016. aug. 31. 12:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a ki_aszott nem jó példa, mert az tényleg trágár szóból ered. A f_asza esetében azonban tartok tőle, hogy más az eredete, és annyi köze van a péniszhez, mint a szarkának a becézett ürülékhez :-)
2016. aug. 31. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisípolnám, mivel kisgyerekeknek lesz.

Vagy mondjuk eleve nem ezt a szót használnám és akkor nem kéne kisípolni, mivel sokkal élvezhetőbb sípolás nélkül. És ha úgy sem lehet hallani ezt a szót, akkor már eleve olyat kéne betenni, ami jó, hallható.

2016. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából az a helyzet, hogy az asszociációs humor lényege, hogy létező filmek hanganyagából vágok ki részeket, tehát a szöveg adott, és épp ettől lesz humoros, hogy ismert a szöveg is, meg a rajzfilmfigura is, akinek a szájába adom a felnőtt szöveget, és ez a bizarr turmix nagyon vicces hatást eredményez. Sokan csináltak hasonlót, ezért az én videóim különleges pikantériájaként egy olyan pluszt adok hozzá, hogy a teljes animációs képtartalmat én állítom elő, az ismert figurákkal összetéveszthető hasonlósággal. Az ismert animációs figurákat szinkronizáló színészek más szerepeiből válogatom össze a szöveget, ettől még viccesebb, de tényleg kezdek inkább afelé hajlani, hogy lesz egy kisípolt változat, melyben a f_asza is ki lesz cenzúrázva, és lesz egy 18+-os szűrési beállítású verzió, ahol mindent hallani :-)
2016. aug. 31. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!