Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az érkezőnek vagy a távozónak...

Az érkezőnek vagy a távozónak illik utat engedni először?

Figyelt kérdés
Mondjuk boltban azonos korú, nemű, státuszú egyének esetén kinek illik elsőbbséget adni?
2016. szept. 10. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl. villamoson mindig a távozó (leszálló) megy először. Boltban, üzlet bejáratánál is az megy először, aki távozik. Ezt nem az illem, hanem az ésszerűség határozza meg.
2016. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A távozónak.
2016. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

A hagyományos protokoll szerint valóban a távozónak adunk utat. Ő az, aki távozik, mert nyilvánvalóan dolga akadt, mi viszont éppen már megérkeztünk a célunkhoz.


Ennek fordítottja a kocsmaillem (ez sem lebecsülendő ága a társasági protokollnak, csak éppen egy speciális kategória) ahol ezt tréfásan meg is szokták jegyezni, hogy "jöjjön csak, jöjjön, magának sürgősebb, maga még szomjas, én már túl vagyok rajta".

2016. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Különöző szituációk megfordultak a fejemben, ezért kérdeztem. Vécében pl. szerintem az érkezőt illene előreengedni, hiszen neki fontosabb.


Boltban, ha a hely kicsi, a távozót, hogy az érkező beférjen. Ugyanakkor az érkezőnek sietős lehet, a távozó meg már végzett. De fordítva is igaz lehet, a távozónak is lehet dolga.

2016. szept. 13. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!