Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg illetlenség a leves,...

Tényleg illetlenség a leves, pörkölt, stb. után a kenyérrel kitörölgetni a tányért?

Figyelt kérdés

2016. szept. 22. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nem elegáns étterembe illő dolog, az biztos.

Otthon nincs ezzel semmi baj szerintem.

2016. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem éttermi dolgozóként semmi bajom vele, sőt, kifejezetten örülök neki, ha teljesen üres tányért kell elvinnem. Sokkal rosszabb az, amikor a kaja felét nem eszik meg és ki kell dobnom, miközben én éhezem, mert minimálbérből nem telik elegendő ételre. Ja, meg ha a vendégek ott hagyják a moslékot a tányér alján, és még tele is szórják szeméttel, szalvétával, azt nekem kézzel kell onnan kiszedegetni, mivel szelektíven gyűjtjük a hulladékot. Szóval lehet, hogy a többi vendégnek nem tetszik, ha valaki ezt csinálja egy étteremben, de nekünk, dolgozóknak kifejezetten előnyös.
2016. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Határozottan illetlen, primitív, bunk gusztustalan dolog.

Otthon persze azt csinálsz, amit akarsz, de nyilvánosan kb. olyan a státusza, mint a fikázásnak.

2016. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kései Sirató ***** válasza:
82%
Tényleg.
2016. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Van olyan illemtankönyv (pl. a Pálffy-féle), ami szerint kulturáltan lehet tunkolni. (kenyeret kicsi darabokra törve, villára felbökve, nem kézzel)
2016. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Egy elegáns helyen igen, de egy népies hagyományokat ápoló parasztos kisvendéglőben, vagy otthon simán, itt ez a természetes.
2016. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

"Van olyan illemtankönyv (pl. a Pálffy-féle), ami szerint kulturáltan lehet tunkolni. (kenyeret kicsi darabokra törve, villára felbökve, nem kézzel)"


Nos, ebből látszik, hogy illemtankönyvet is bárki írhat már... attól még nem lesz igaz, hogy valaki leírja.


Ha én leírom, hogy mostantól illendő túrni az orrod a buszon, akkor igazam lesz?

2016. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Sehol nem illik, még a népies hagyományokat ápoló kisvendéglőkben sem. Legfeljebb egy lepukkant kocsmában.
2016. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Azt hiszem, itt kissé mereven értelmezik az illemet. Aminek merev szabályai kizárólag modoros ember számára léteznek (mivel önmagától nem képes megállapítani, mi jó, mi nem).

Tehát töröld ki, ha ez neked jól esik. Csak mondjuk ne keríts neki nagy feneket, hanem tedd diszkréten. Hidd el, százból ha egy észreveszi, az már sok. És a vendéglős felszolgálónak van igaza, még ha sok sznob le is szólja.

2016. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én ki szoktam törölgetni, mert egyrészt nagyon finom a szafttal átitatott kenyér, másrészt pedig engem úgy tanítottak, hogy nem dobunk ki ételt, vagyis amit meg lehet enni, azt lehetőség szerint együk is meg. (pl. ezért csak annyit szedek magamnak/ kérek, amennyit meg is tudok enni, és ami nem biztos, hogy ízlene, azzal inkább nem próbálkozok) Csak egyszer szóltak rám emiatt.
2016. szept. 23. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!