Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 21 évesen illetlenség letegezn...

21 évesen illetlenség letegezni egy kb 40 éves férfit aki a tanárom volt?

Figyelt kérdés
Az iskolában magázott, természetesen én is őt, viszont amikor nemrég találkoztunk sziát köszönt ezért én is sziával köszöntem neki vissza. Szerintetek ez illetlenség volt?
2016. jún. 15. 15:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
egyébként lány vagyok.
2016. jún. 15. 15:17
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen
2016. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak tanárod VOLT ,akkor ki nem szärja le?
2016. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Felnőttek között ha az egyik letegezi a másikat, akkor azzal automatikusan felajánlja, hogy visszategezd. Úgyhogy nem volt illetlenség visszategezni.


Persze az lett volna az elegáns, ha ezt jelzi is, hogy tegezd vissza nyugodtan. Ez jelen esetben elmaradt, de ez a dolgok lényegén még nem változtat.

2016. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
69%
Ha eddig magázott, és most letegezett, akkor szerintem egyáltalán nem illetlenség.
2016. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha mar illetlenségrol beszélünk, akkor inkább tőle volt illetlenség, hogy letegezett. Szerintem nőt nem szokás előre letegezni. De az is lehet hogy hirtelen nem ugrott be neki honnan ismer, vagy nem emlékezett rá, hogy előtte magazott téged.

Részedrol viszont nem volt illetlenség.

2016. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

# 6

"Szerintem nőt nem szokás előre letegezni."


Ez több mindentől függ. Jelen esetben eléggé határeset a dolog. Az általános illemszabály a következő:


- a magasabb rangú ajánlja fel a tegeződést az alacsonyabb rangúnak

- ha egyenrangúak, akkor a nő a férfinak

- ha egyenrangúak és azonos neműek, akkor az idősebb a fiatalabbnak

- ha egyenrangúak, azonos neműek és nagyjából egykorúak, akkor a nős/férjezett a nőtlennek/hajadonnak.


Jelen esetben elvileg a nő ajánlja fel a férfinak, mivel azonban a férfi, mint tanár, rangban magasabb (volt korábban), ezért ő ajánlja fel a diáknak. De mivel csak volt tanárról, és volt diákról van szó, ezért ez eléggé határeset.


Általában az a szokás alakult ki, hogy afféle utolsó gesztusként a volt tanár ajánlja fel a tegeződést, és ezzel mintegy protokollárisan is megszűnik köztük a tanár-diák viszony.

2016. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként felismert de mivel csak összefutottunk lehet azért köszönt hirtelen úgy hogy szia.

De akkor most legközelebb ha meglátom és tegyük fel hogy ő nem köszön (pl. nem vesz észre) akkor én hogyan köszönjek rá? :D

2016. jún. 15. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Szervusz
2016. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy jo napot.
2016. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!