Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit fejez ki az aki szándékosa...

Mit fejez ki az aki szándékosan kisbetűvel írja a másik ember nevét?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
lusta nyomkodni a shift-et.
2016. okt. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 teelapo válasza:
Ja, külön venném a kézzel írt és a billentyűzeten beütött szöveget. A kézzel írtnál tényleg negatív felhangú a kisbetűs írás, a billentyűzetesnél inkább lehet egyszerűségre törekvés vagy simán lustaság. Nem venném túl komolyan a dolgot: lehet, hogy nincs semmilyen rossz szándék mögötte.
2016. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szerintem csetelésnél nem udvariatlanság a kis betű, mint ahogy a központozást is sokszor el szokták hagyni, sőt pont után sem írnak nagy betűt a mondat elején.

Ez olyan, mint neten mindenkit tegezünk, életben pedig a társadalmi helyzet és az ismeretség dönti el. Ilyen értelemben előfordulhat, hogy a csetben tegezett személyt élőben magázza valaki.

2016. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Úgy látom, az én esetemet még nem írta senki... :-)

Én pl. nem vagyok lusta nyomni a shiftet, meg is teszem mindig, de gyorsan írok, sietve, így gyakran előfordul, hogy mire leütöm a betűt, addigra már el is kaptam a kezem a shiftről: így lesz nálam a Keleti-ből keleti :-(

2016. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor te, utóbbi a "figyelmetlen", "lusta odafigyelni, és javítani" kategória vagy. :)
2016. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!