Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem ráz ki a hideg...

Csak engem ráz ki a hideg amikor a Konyhafőnökben megnyalják a kanalat/kezüket amivel keverik az ételt, aztán egyből rakják is vissza az ételbe a nyálas ujjukat?

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 06:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2016. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem nézem, de ettől engem is kirázna a hideg.
2016. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Engem is kirázna ha látnám
2016. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Hmm, bevallom, hogy olyan etelbe, ami meg a tuzon van es fo, abba en is visszarakom a lenyalt kanalat, a bacik ugyis meghalnak, amig fo az etel. Olyan talba nem nyulok vissza nyalas kanallal, amit mar nem fozok tovabb, nem akarom, hogy mas egye a nyalamat. De nagyon sok embert ismerek, akit az se zavar.
2016. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam nézni. De eddig csak egyszer láttam ilyet. Fura is volt, mert emlékszem, hogy valamelyik másik főzős műsorban (talán a Ramsey féle ugyanilyen verseny) keményen rá is szóltak az illetőre, amikor ezt tette.

Én ha csak kettőnknek főzök, akkor simán megkóstolom a keverőkanállal. Kivéve, ha beteg vagyok.

De ha más is eszik belőle, akkor nagyon vigyázok, hiszen én is azt várnám el mástól, hogy odafigyelve készítse az ételt.

Étteremben pedig szerintem alap, hogy különösen kéne vigyázni a higiéniára.

2016. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kiráz a hideg, sőt még a gyomrom is felfordul, amikor arra gondolok, hogy esetleg abból hoznak ki nekem is, ha éppen egy étteremben ebédelek.

Itthon, amikor magamnak/családnak főzök, akkor persze, hogy azzal az evőkanállal kóstolom másodszor, harmadszor is, amit ehhez elővettem. De az azért "családban marad"! :))

2016. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minden étteremben felfordulhat a gyomrod. Biztos lehetsz benne, hogy sehol nem vesznek elő minden kóstoláshoz tiszta kanalat.
2016. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni. Elvárnám (úgyse tudom ellenőrizni, ez bizalmi kérdés) hogy étteremben ilyen ne történjen, ha ott étkezem. És ezt a magam részéről én is szigorúan betartom, ha olyan társaságnak főzök.


Viszont ami a családban marad, az a családban marad. Egyáltalán nem zavar, ha a gyerekek, vagy bárki, közeli családtag "belepancsol" a kajába.


Ugyanez van közeli baráti társaságban is. Ha bográcsozunk, akkor az aktuális főzőmester nyugodtan kóstolhat a fakanálról, engem nem zavar. Persze egy nagyon összeszokott baráti társaságról beszélek, ahol már sok mindent túléltünk közösen (időnként szó szerint is), épp hogy csak egymás lábvizét nem ittuk meg.


Viszont ha idegen tenne ilyent, akkor zavarna.

2016. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos lehetsz benne, hogy sehol nem vesznek elő minden kóstoláshoz tiszta kanalat."


Nem is kell.

Van egy kanál, amivel mersz. És van egy másik, amire ráöntöd a kimert kaját, úgy hogy a két kanál nem érintkezik. Ez utóbbi kanállal kóstolsz, ezt veszed a szádba, ahányszor kóstolni kell. Hozzáteszem, ezt is időnként el szokás öblíteni, annak ellenére, hogy egyetlen ember használja.

2016. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha étteremben eszel, ez legyen a legkisebb bajod ;)

Először én is néztem, hogy a pultról összekapart kaját is megkóstolja a zsűri, de aztán rájöttem, hogy láttak már cifrábbat is.

2016. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!