Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez erkölcstelen lenne? A...

Ez erkölcstelen lenne? A vallás ezt megengedi?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy te mondjuk Hódmezővásárhelyen laksz, és mondjuk az ük-ük-ükszüleid sírja kint van Zágrábban. Mélyen római katolikusak voltak, és te is olyan nevelést kaptál.

Azonban kényelmesebb lenne az, hogy az ük-ük-ükszüleidet elhamvasztanád, és otthon tárolnád egy urnába.

A vallás mennyire engedi ezt meg? Vagy mennyire lenne erkölcsös?


2016. nov. 3. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom,kinek a vallása mit enged meg.Szerintem a legjobb a koporsós temetés.Azonban valamilyen szinten érthető,hogy a messze távol miatt gondolom,ahol nem lehet gyakrabban kijárni sírt gondozni, a szállíttás,meg külön sokba kerül,és ceremónia...

Minden féle képpen a koporsóst javaslom.Azonban senkit nem ítélek el,aki hamvasztat,és bármi okból úgy gondolja otthon tárol.De Otthon is lehet urnás temetés.Szernitem!

2016. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem erkölcstelen.
2016. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt az apróságot azért tisztázzuk, hogy már elvan temetve Zágrábban és ki lenn e utólag hantolva és hamvasztva? Vagy még nem volt temetési szertartás és most dönteni kell, mert marhára nem mindegy.
2016. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem csinálok semmit, csak visszafelé mesélem el a történetet:


Tegyük fel, hogy római katolikus nevelést kaptál.

Tegyük fel, hogy az ük-ük-ükükszüleid is azok voltak.

Leéltek római katolikusként egy életet és eltemették őket római katolikusként, ott, ahol. Oké, ennyi a történet.


De ezek után nem értem, mit is akarsz kérdezni?

Ez nem erkölcsi kérdés, meg nem is vallási kérdés, ez még annál sokkal alapvetőbb dolog. Arról szól a dolog, hogy:

1) vagy elvárod, hogy tekörülötted forogjon a világ, és szó szerint még a holtaktól is elvárod, hogy téged zsongjanak körül,

2) vagy pedig hajlandó vagy egy kicsit lemondani az egódról, oh, pardon, a nagybetűs Egódról, és tisztelni a halott őseid végakaratát.


Ez különben, még egyszer hangsúlyozom, vallástól független dolog.

Azt azért megjegyzem, ha valóban katolikus, vagy bármilyen más keresztény nevelést kaptál volna, ilyen kérdést nem is tennél fel.

2016. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 3


"Vagy még nem volt temetési szertartás és most dönteni kell, mert marhára nem mindegy."


Jajjj, ne viccűjj mán te se!

Az ük-ük-ükszüleiről van szó. Nem volt még temetés, persze. :D


Nem azt kérdezte, hogy eddig a vitrinbe voltak, és eltemetheti-e ezek után, hanem fordítva. Azt kérdezi, hogy eddig el voltak temetve, de most beteheti-e őket a inkább a vitrinbe.

2016. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtem a bevezetést hogy: "Tegyük fel". Tehát nem ez a valódi történet, de ha ennyire kíváncsi vagy rá, a dédanyám testvérét szeretném elhozni, mivel nem voltak utódai, és senki nem gondozza a sírját. Én is nemrégiben tudtam meg egy idősebb ismerősünktől, hogy egyébként ő az ország másikvégébe van eltemetve, mivel a feleségével ott éltek. Úgy gondoltam, hogy mivel a dédanyám rendkívül elhivatott volt ilyen téren, biztos szívén viselte volna azt, hogy milyen körülmények közt is van eltemetve a testvére.

És úgy gondolom, hogy de, erkölcsi kérdés, a te véleményedre pedig nem vagyok kíváncsi - de ha már így alakult, gondoltam reagálok rá.

Továbbá nem értem a kis pontbaszedett dolgaidat, hogy mégis hogy érted azt, hogy hogy várnám el, hogy engem zsongjanak körül a halottak. Miben kapcsolódik ez a kérdésemhez? Hogy zsonghatnának körül (tudom hogy átvitt értelemben érted)?

Számomra ez a tiszteletnyújtás a halott rokonaim felé, hogyha már senki nincs, aki ápolja a sírjukat, így legalább egy tisztességes környezetbe tudom a hamvaikat.

De ha mégis minden úgy van, ahogy te mondod, akkor üzenném, hogy neked meg az ismeretlen emberekfelé kéne tiszteletet gyakorolnod; nem értem hogy jössz ahhoz hogy mindenféle egocentrikus embernek hordj el, amikor konkrétan az igazságot se tudod, mert ha tudnál olvasni a sorok között értelmezni tudnád azt, hogy fiktív a környezet, és hogy a valóság kicsit elferdített mása.

És nem, nem tudtam a végakaratát, de gondolom nem az volt, hogy egy elzuzmósodott, gondozatlan betontömbben nyugodjon. De persze ha neked igen, és ebből indultál ki, akkor elismerem az igazad.

Továbbá így utólag hozzá tenném, hogy elég vicces, hogy rám mondod azt hogy énközpontú vagyok, hiszen most is az egész válaszom a tiédet dolgozza fel, persze hogy ez volt vele a célod vagy sem, azt rád hagyom.

A többieknek pedig köszönöm az értelmes választ!

2016. nov. 4. 02:06
 7/10 anonim ***** válasza:

A pogányoknál volt szokás a halottégetés. Zsidóknál és a keresztény hitvallásban temetés van és nem hamvasztás.


Mindenesetre én biztos nem tartanék otthon a lakásban hamuval telt urnát.

2016. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A katolikus egyház megengedi a hamvasztást. De lehet, hogy az ősök megtiltották, hogy elhamvasszák őket, a végrendelet pedig nem lelhető már fel.

Továbbá, ha olyan régen éltek, akkor már egyébként is por alakban vannak a földi maradványaik. Porból lettél, porrá leszel.

2016. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

halottak mar nem ragaszkodnak az anyaghoz


te viszont tulzottan anyagias vagy


persze a sirok is anyagiasak...

de egy urna is


az emleket nem targyak orzik hanem a te szellemed orzi az emleket

o maga pedig mar a tulvilagon van

2016. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Október végén volt a hìradóban , hogy a pàpa tiltja a hamvak otthon tartàsàt.
2016. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!