Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önök szerint mit tegyek a...

MIKLÓS18 kérdése:

Önök szerint mit tegyek a következő esetben?

Figyelt kérdés
Egy idős hozzátartozóm korábbi rendszeresen egészségügyi megingásai miatt beköltözött hozzánk,relatíve nagy ingatlanunk van,és a többi családtag velem együtt elég elfoglalt mert több középsulis és dolgozó ember van nálunk,de ez az idős hozzátartozóm SE ISTENT,E EMBERT nem ismerve rendre rám és egyéb családtagokra ráront,holott nálunk 20 éve,amióta én élek,a családi "házirend" eleme volt a kopogtatás,és csak az utána következő "tessék" utáni belépés,ha a bent tartózkodó nem állt ennek szóban ellent,és ez egy jól működő rendszer volt!Nekem már nincs sok időm a "családi fészekben",mert szociális helyzetem megengedi a lakhatás reformját,amivel élni fogok,és csaláodom is elfogadja tőlem ezt, ismerve régóta idős hozzátartozómat,sejtettem,hogy hasonló lesz,de most éppen nagyon elfoglalt vagyok,mert a téli időszak vizsgáira sorára készülök,miközben magánéletem is "zajlik",valahogy nagyon optimistán álltam e helyzethez,hátha szinte megérezhetetlen lesz e hozzátartozóm csatlakozása...nem így lett!És sajna,szüleim mivel közelebbi rokonai hozzátartozómnak őt értik meg jobban.,és másodlagosnak tartáj azt,hogy a tételeket olvasva,5 percenként kell "szobaostromokat" kiállnom,csak "végtelen megértésre" kérnek engem!Szociális érzékem mindig is erős volt,de szerintem az öregekkel való törődés szükségének is van határa!Önök szerint mit tegyek,ami nem etikátlan,és nem okoz konfliktust sem?Köszönöm szépen előre is válaszaikat!

2016. nov. 19. 00:17
 1/7 Ákos13 ***** válasza:
37%

OFF:


Hogy mit tegyél, azt nem tudom, de ezen az oldalon tegeződni szokás, mert főleg a tizen- huszonéves korosztály van fent. Meg amúgy is, a mai világban már szinte mindenki tegeződik.


Amúgy szerintem zárjátok be valami intézetbe az öreget, azt érdemli az ilyen elmebeteg.

2016. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán bezárni az ajtót először, ha lehet ne mindjárt a rokont zárjuk be:) Esetleg beszélni próbáltál már vele? Kellemetlen lehet így tanulni, de sajnos az idősek akár a kisgyerekek.
2016. nov. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Persze, udvariasan szóba hozhatod ezt a kopogás témát, de azért ne fűzz hozzá sok reményt. Idős emberek nehezen változtatnak a berögződött szokásaikon. Neked van igazad, persze, de nem sokra mész vele, attól még ugyanúgy rád fog nyitni.


Az egyetlen megoldás tényleg az, ha magadra zárod a szobád ajtaját, amikor nyugalomra van szükséged.

2016. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rigli.
2016. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Zárd kulcsra az ajtót, vagy valamivel reteszeld el.

Ugyanakkor tehetsz szivacsot is kívülre, hogy akkor meg ne a kopogással zavarjon, amíg be nem engeded. (Oké, ez utóbbi mondat viccesen hangzik, de nálunk az ajtózárásnak ez lett a következménye: percekig kopogtak jó hangosan, és az ugyanúgy kizökkentett a tanulásból.)

2016. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Első hozzászóló!Nekem tetszik, hogy Önöző formában ír, és ha nézed választékosan összetett mondatokban fogalmaz. Sajnos ritka itt az ilyen!


Ha nagyon nem bírnám a helyedben kedves kérdező, lehet a vizsgaidőszakr lelépnék, nehogy a tanulmányaim rovására menjen.

Természetesen csak akkor, ha módomban áll.


Sikerülnek a vizsgáid?

2017. jan. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kérdést,egyelőre igen!
2017. jan. 8. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!